Megtörtént a csoda a Népligetben!

2011. február 12. 17:41 © handball.hu

Az FTC együttese múlt héten Viborgban kisebb csodát tett a mindössze egygólos vereséggel, és aktívan életben tartotta a KEK negyeddöntőjébe való kerülési esélyeit. A kinti eredményre most a Népligetben tehette fel a pontot, és fel is tette azt!

Kupagyőztesek Európa Kupája, 4. forduló, 2. mérkőzés
FTC-Rail Cargo Hungaria
33 (15)
Viborg HK
32 (18)
Budapest, Főtáv-FTC Kézilabda Aréna, 1200 néző
Játékvezetők: Alekszander Basmak, Dmitrij Frolov (oroszok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 8 perc
Tomori két nyitótalálata azonnal megadta az alaphangulatot a népligeti csarnokban, mely dugig telt erre az eseményre, de a túloldalon Jurack mindegyikre válaszolt. Bátor támadásokban nem volt hiány egyik alakulatnál sem, habár a múlt heti találkozóból kiindulva előzetesen mindenki azt gondolta, hogy a csapatok inkább a védekezésre fogják ezúttal helyezni a hangsúlyt (8. perc: 5-5). A dánok sorozatosan becsúszó hibáit sajnos nem tudta a maga javára fordítani a Fradi: amint az ellenfél keze megbicsaklott, ugyanezt láthattuk a másik oldalon is. Ez egy idő után meg is bosszulta magát: a félidő közepére 7-9-re meglépett a VHK (7-9).

Szerencsére a skandinávok kőkemény védekezésétől nem ijedtek meg a magyarok, akik Elek Gábor időkérését követően gyorsan kiegyenlítettek, majd Szucsánszki következő szép góljával újra vezettek (20. perc: 11-10). A Ferencvárosnak igazán szüksége lett volna a kapusbravúrokra, de ezek ekkor csak elvétve érkeztek. 13-14-nél Pastrovics helyére Abramovics érkezett, s ezután egy emberhátrányos periódussal is meg kellett küzdeni. Jurack egyszerűen nem tudott hibázni, sem akcióban, sem büntetőből, és szerves részt vállalt csapata 15-18-as félidei vezetéséből.

Skov nem sokkal a szünet előtti kiállításának köszönhetően több mint másfél perces emberelőnnyel jöhettek vissza az öltözőből Zácsikék, és két perc alatt kettőt le is dolgoztak hátrányukból. Bár ezután az egyenlítésért is támadhatott a Ferencváros, ehelyett Mikkelsen értékesített két lerohanást. A Viborg ráérzett vendéglátója sebezhetőségére, és nekilátott volna egyre tudatosabban kihasználni azt. A Fradi védelme összerántásával lépett erre (42. perc: 22-24). Zácsik is ráérzett lassan a gólszerzés ízére, és a 45. percben már megint egálra állt a meccs, amit Jacob Vestergaard sem hagyhatott már szó nélkül.

A lányok hiába lőttek szebbnél szebb gólokat, ha közben a dánok is sorra potyogtatták a labdát a hazai kapuba (52. perc: 30-30). A magyarok küzdeni akarása elképesztő volt, fáradhatatlanul rohantak előre, annak ellenére, hogy a hétméteres-értékesítések nem akartak ezúttal sem összejönni (58. perc: 31-31). Az utolsó percre 32-32-vel érkeztek az együttesek: a viborgi támadás kimaradt, a hátralévő idő pedig ferencvárosi akcióval telt el, melyben büntetőhöz jutott a csapat, Zácsik Szandra pedig nem hibázta el azt. Végeredmény: 33-32.

Idegenben lőtt több góllal így az FTC jutott a KEK negyeddöntőjébe, 66-66-os összesítés után.