Jogosan csoportelső a Győri ETO

2010. november 20. 16:30 © handball.hu

Bár az már az elmúlt Bajnokok Ligája-fordulóban kiderült, hogy a Győri ETO biztos továbbjutó a kvartettjében, csakúgy, mint szombati ellenfele, a Krim Ljubljana, azonban hogy ki került tovább az első helyen, arra a hatodik kör adott megnyugtató választ.

Bajnokok Ligája, csoportkör, D-csoport, 6. forduló
26 (11)
RK Krim Mercator
21 (9)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 2800 néző
Játékvezetők: Oyvind Togstad, Rune Kristiansen (norvégok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 2 perc

Az előzetes híresztelésekkel ellentétben - bár a csapatával tartott Győrbe, de - nem lép az ETO ellen pályára Zácsik Szandra.

A győriek egy igazán nagyszerű hírrel várták a mai napon a csarnokba kilátogatókat: Eduarda Amorim 2013-ig szóló szerződés-hosszabbításával.

A kezdő sípszót megelőzően a hazai drukker-tábor arany színű lufik lengetésével, és "A cél bemérve" felirattal jelezte csapata felé az óhaját.

A vendégeket kétbusznyi buzdító lelkesítő hangzavara űzte bele a találkozóba, melynek már rögtön az elejétől kemény győri védőfalba ütköztek. Haraldsenék nem akarták a véletlenre bízni a csoportelsőség sorsát, a klasszis kapus nemcsak ziccerekkel segítette csapatát, hanem a 7. percben, 3-0-s állásnál Lekic büntető-kísérletét is kifogta. Valószínűleg Marta Bon sem olyan kezdést kívánt együttesének, ahol tizenkét perc alatt mindössze egyszer rezegteti az meg az ellenfél hálóját. Ezután viszont egyre jobban belelendült a játékba a Krim, és a 15. percben, 5-4-nél már az egyenlítésért támadhatott.

A helyzet kimaradt, a kontrát pedig Konkoly Csaba időkérése törte meg. A hullámvölgyből kilábaláshoz egy kis időre, no meg Vértenre és Spiridonra volt szükség (19. perc: 7-4). 9-5-nél a cserekapus, Grubisic állt be Görbicz hétmétereséhez, amit ugyan kifogott, de a mozdulata szerencsétlenül sült el, így ápolni kellett. Vérten helyett már korán a pályára került Szegedi, aki hajtós játékkal igyekezett pótolni elődjét. Amorim kétperces kiállítása újabb nehezebb periódust hozott, ám ő visszaállva azonnal betalált (27. perc: 10-7). A szünetig Verheljuk betörése után már egyre olvasztotta a hátrányát a Ljubljana, ennek ellenére a félidőt kettővel hozta a Győr (11-9).

A jobbik védekező stílusát hozta át a folytatásra a Mercator, rendesen megnehezítve ezzel az ETO gólszerzési vágyait. A zöld-fehérek ekkor egy türelmesebb játékba kezdtek, ami által a 39. perc közepén már hattal mentek (16-10). A szlovénok teljesítményén a kapuscsere sem dobott sokat, miközben Mravíková csak úgy szórta a lerohanás-gólokat. Az elfáradt Spiridon helyére Mayer érkezett, aki mezrángatás miatt hamarosan ülhetett is vissza a kispadra. A Krim az első félidőhöz kísértetiesen hasonló módon most is tizenkét perc után szerezték a játékrész második találatát, és gyorsan szaporították azt (45. perc: 18-13).

Ám a 48. percben megkapott kétperces emberhátrány egyáltalán nem vált hasznára Penezic-nek és társainak (50. perc: 22-15). A győri szélsők, Mravíková, és a szünet után visszaállt Vérten egymást váltva jeleskedtek, így lassan már kétség sem fért együttesük sikeréhez (54. perc: 24-16). Eljött az idő, hogy a cserejátékosok is lehetőséghez jussanak: egyszerre volt a pályán Kovacsics, Orbán és Szegedi. Ekkor már belefért némi hátrány-faragás is a vendégek részéről, a Győri ETO így is magabiztosan győzött, és szerezte meg ezzel a Bajnokok Ligája D-csoportjának első helyét. Végeredmény: 26-21.