Ahogy illik, a nyolc között az ETO

2010. november 13. 16:40 © handball.hu

A Zvezda ha ma győzni tudott volna a Győri ETO otthonában, pontszámban utolérhette volna a jelenleg a BL D-csoportját vezető magyarokat. Erre azonban lehetőséget sem kapott az így a középdöntőbe jutott ellenfelétől.

Bajnokok Ligája, csoportkör, D-csoport, 5. forduló
33 (19)
HK Zvezda Zvenyigorod
22 (12)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 2600 néző
Játékvezetők: Bernd Methe, Reiner Methe (németek)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 10 perc

A Zvezda együttese tizenkét játékossal érkezett Győrbe, Ljudmila Posztnova nélkül.

A mérkőzést a helyszínen tekintette meg a magyar válogatott szövetségi kapitánya, Mátéfi Eszter.

Sansztalan csehovi, ámde annál nagyszerűbben kivitelezett győri támadásokkal vette kezdetét a mérkőzés, ahol a 6. perc alatt már 5-0-ra vezetett a házigazda. Anna Szen volt az első, aki apró örömöt szerzett Trefilov mesternek, és ő rögtön duplázott is. Céltudatosan, nagy iramban mentek előre a zöld-fehérek, miközben a lendületüket a be-becsúszó hibák sem törték meg, azokat azonnal korrigálták (11. perc: 9-2). A lányok bátran mentek neki a zömök orosz falnak, és bátran vállalkoztak távolabbi lövésekre is.

A következő percek mindkét részről gólcsendesebben teltek, ami az ellenfél eddigi játékát tekintve nem volt meglepő, míg az ETO-nál a sok kihagyott helyzet volt ennek az oka. 11-4-nél vette e Pálinger kapuját a második Zvezda-játékos (Gruzgyeva), odáig csak Szen volt erre képes. Amorim látványos találatokkal hergelte a Magvassy közönségét, a harmadik góljával a 23. percben már kilenccel ment a Győr (15-6). Noha már a plusz tízért is többször támadott a vendéglátó, a játékrész utolsó szakaszában sorozatosan porszem ment a gépezetbe, amit a Zvezda ki is tudott használni, és 18-12-re zárkózott. Ana Gros tíz méteren túlról ellőtt bombájával a félidőben az állás: 19-12.

A szünet utáni első percek is Vetkováéknak jöttek ki jobban, akik nagy hirtelenjében egy 4-1-es szakaszt hoztak (35. perc: 20-16). Volt honnan felpörögniük a kisalföldieknek, mert így a találkozó végkimenetele gyorsan nyitottá vált. Vérten és társai a rövid kihagyás után a 42. percre visszaállították a korábbi előnyt (25-17), tegyük hozzá, bizony ez az újabb fordulat is építő lehet a csapat további, BL-beli jövője szempontjából. Az orosz lányok egyre fáradtabbnak tűntek, a Rába-partiak ezzel szemben most is tudták a meccs eleji hőfokot nyújtani, így Vérten 52. percben dobott negyedik találata már a tízgólos előnyt jelentette (30-20).

A Zvezda már annyira nem tudott koncentrálni a részletekre, hogy mire az egyik csapatkiállítása lejárt volna, idő előtti létszám-kiegészülés miatt a következőt is megkapta. A végjátékra a szélső posztokon Orbán és Szegedi váltotta a magukat alaposan kihajtott társait, és Lunde Haraldsen bravúros védései mellett egy Mayer-lerohanást is láthattunk. Az utolsó több mint két percet felállva ünnepelte végig a hazai közönség, aki így hálálta meg csapatának a BL-középdöntőbe jutást. Végeredmény: 33-22.

Noha a Zvezda Zvenyigorod a Podravka mai győzelmét feltételezve pontszámban még utolérhetné a Ljubljana együttesét, az egymás elleni eredményeik miatt már egészen biztosan a Krim Mercator a csoport másik továbbjutója, míg a csehoviak a KEK-ben folytathatják az idei nemzetközi menetelést.