A norvég juniorok is a legjobbak

2009. augusztus 23. 16:15 © handball.hu

A magyar junior válogatott elérkezett a legfontosabb mérkőzéséhez. A junior Eb döntőjében Norvégia csapata várt a lányokra. A félidőben egy góllal vezettünk, a végére viszont elfogyott a szufla.

Junior Európa-bajnokság, helyosztók, döntő
27 (16)
Norvégia
29 (15)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 2800 néző
Játékvezetők: Bonaventura, Bonaventura (franciák)
A magyar csapat kimaradói: Dajka Bettina és Turcsányi Krisztina

Válogatottunk a tegnapi pihenőnapot főként szabad programmal töltötte, emellett a nyugalmat és a pihenést szem előtt tartva másik hotelba költöztek, az estét pedig egy közös sétával és fagyizással töltötték.

A meccs előtti bemelegítés kezdetekor Róth Kálmán egyenként köszöntötte a lányokat, és a biztató szavak mellett még egy-egy homlokpuszit is kiosztott nekik.

A szövetségi kapitány a handball.hu-val is megosztott pár gondolatot: "Az első, Norvégia elleni meccs elemzésekor arra jutottunk, hogy ezúttal sokkal kevesebb technikai hibával kell játszanunk, és a ziccereinket be kell lőni, különben az Eb-mezőny legjobban induló csapata kíméletlenül megbünteti a hibáinkat. Pozitívum, hogy a középdöntőbeli találkozónkon a befejezett támadásaink után nem tudtak minket lerohanni. Úgy érzem, fejben nincsenek problémáink, és fizikálisan is rendben vannak a lányok."

Zácsik két, és Kovacsics egy góljával 3-1-gyel indítottuk a meccset. A védekezésünkkel újra nem volt semmi hiba, de az idegesség miatt több ziccerünk is kimaradt, a norvégok pedig kontrából lődöztek (11. perc: 5-4). Moerk most is bizonyította, hogy ezen az Eb-n nincsen rossz napja: gyűjtögette a találatokat, hetest harcolt ki, sokszor védekezni is bent maradt, és 6-7-nél már nekik állt a zászló. Kovacsics és Hornyák segítségével kettőről egyenlítettünk, Deáki bombájával pedig visszavettük a vezetést (18. perc: 9-8).

A norvég csapat 5-1-es védekezéssel igyekeztek távol tartani lövőinket, Sanna Solberg volt a kitolt játékos. Hornyák kísérletei nem túl nagy hatékonyságúak voltak, hiányzott belőlük az erő és a határozottság. A kihagyott helyzeteket követően nagyon kellett visszarohanni, hiszen a norvégok lendülete nem akart csökkenni. A félidőre egygólos szűk előnyt alakított ki a magyar válogatott.

A szünet után a 3-1-es szériát sajnos nem mi, hanem a norvégok hozták, és Yttereng góljával már megint ők vezettek (17-18). A kapujukba Solberg helyére Rundbraathen állt a pihenő után, a gólszerzők listájára pedig feliratkozott Molid is, akinek bőven volt mit behoznia Moerkhez és Kurtovichoz képest. 19-20-ról 19-22-re növelték előnyüket a skandinávok, amihez nagyban hozzájárultak az eladott magyar labdák (41. perc: 20-23). Hornyák és Szalai betalált, Víg bravúrokat mutatott be, az egyenlítésért támadásnál viszont Deáki és Léránt is hibázott, Solberg viszont lerohanásból nem (46. perc: 22-24).

23-27-nél aztán el lehetett kezdeni keményen gondolkodni, hogyan lehetne visszahozni a meccset a fergeteges tempójú norvégokkal szemben. Solberg már a nyolcadik találatát vágta be (24-28), és ezúttal is szélről, ahol simán „gyalogolt át” Tamáson. Róth Kálmán időkérése után sem változott a kép: a norvég előny tovább nőtt, a támadásaink gól nélkül végződtek. 24-29-et követően 27-29-re kúsztunk közelebb az ellenfélhez, de már csak egy perc maradt hátra, és a norvégok támadtak. Nyitott védekezésre váltottunk, Víg kifogta a labdát, a kontránk pedig kimaradt, a sorsunk meg eldőlt. Végeremény: 27-29.

Magyarország ezüstérmes, Norvégia pedig a junioroknál is felült Európa trónjára.