Norvégiához csatlakozhatnánk

2009. augusztus 21. 15:47 © handball.hu

A 2009-es junior Európa-bajnokság első elődöntőjében a norvég és a német válogatott csatázott a fináléba kerülésért Győrben. A németek mindössze egy félidőig tudták csak tartani a lépést az északiakkal.

Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 1300 néző
Játékvezetők: Mosorinski, Pandzic (szerbek)

- a norvégok azon az Eb-n kilencedikek lettek
- a németeket pont a norvégok verték ki a két évvel ezelőtti ifi Eb selejtezőjében, méghozzá Németországban: Norvégia-Németország 24-17, Svájc-Norvégia 23-37, Németország-Svájc 44-24 lett

A tét miatt is sok hibával, és szigorú védekezéssel vette kezdetét az első elődöntő. A norvégoknál – a szokásoknak megfelelően - Moerk vette kezébe a karmesteri pálcát, és a 13. percben, a meccsen először, háromgólos vezetéshez jutottak (4-7). Zapf és Thomas találataival visszajöttek „lőtávolságba” a németek, és alaposan megdolgoztatták vetélytársukat, amikor az a kapujukra tört. 8-11 után újra egy gólra zárkóztak az Osmann-tanítványok, de Moerk-öt nem tudták megfogni. A félidő előtti másodpercekben, az utolsó támadás előtt Osmann kikérte még idejét, és Wenzl tökéletesen végrehajtotta a megbeszélt feladatot. Az állás egy játékrész után: 14-14.

A norvégok az első játékrész végéhez képest összeszedték magukat, jobb koncentrációval és helyzetkihasználással pedig a 43. percre négygólos előnyhöz jutottak (17-22), itt azonban még nem volt megállás. A németek helyzetét tovább nehezítette Schmelle térdsérülése, aki saját lábán nem is tudta elhagyni a játékteret. Támadásaikból hiányzott a fantázia, a norvég kapusnak, Solbergnek így nem esett nehezére olvasni a gondolataikban (51. perc: 19-26). Kicsit több mint négy perccel a vége előtt, az időkérésre a pálya szélére vonuló norvégok már pacsizva ünnepelték magukat, mire meg volt minden okuk (20-28). A lefújás mindkét csapat számára megváltást jelentett: kink így, kinek úgy. Végeredmény: 21-30.

A norvég válogatott így elsőként kvalifikálta magát a vasárnapi döntőbe, míg a németek számára még a bronz csilloghat.