Óriási csatában egy pont

2009. augusztus 18. 18:32 © handball.hu

A magyar junior válogatott az eddig úgyszintén százszázalékos Norvégia ellen lépett pályára az első középdöntőbeli meccsén. Bár a franciák mai sikerével a győzelemmel már elődöntősök lehettünk volna, a döntetlen sem kis eredmény.

Junior Európa-bajnokság, I. középdöntő-csoport, 1. forduló
Norvégia
24 (13)
24 (14)
Pápa, Városi Sportcsarnok, 2000 néző
Játékvezetők: Pandzic, Mosorinski (szerbek)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 8 perc
A mai találkozónkat az eddig látottak alapján jogosan nevezhettük a gigászok csatájának, hiszen az Eb három, három meccs után veretlen együttese közül kettő nézett 19 órától farkasszemet egymással. Az összecsapás képe pedig csak megerősítette mindezt.

A meccs magyar kimaradói: Drávai Gyöngyi és Szögi Tímea

Hihetetlen tempót diktálva vetették neki magukat a norvégok a teltháznyi hazai közönség előtt pályára lépő magyaroknak. Kovacsics triplája után Zácsik és Hornyák bombázott nagyot, majd a szélső Tamás szerzett egy labdacsenés után lerohanásgólt (9. perc 4-6). A játék ezen elemében viszont még mindig a skandinávoké volt a főszerep, nem kis feladatot adva a védelmünk elé, és a villámgyors visszarendeződés tényleg nem lehetett volna velük szemben lassabb a villámnál.

Egy pillanatig sem lanyhulhatott a figyelem. 9-9-nél a magyarok – Szalai labdaszerzése után - emberelőnyös helyzetben támadhattak, amikor az újabb norvég kiállítás után már 4 ember ellen törhettek a kapura: Zácsik kihagyta a lehetőséget, Moerk pedig kontrából belőtte, amit be kellett. 10-10-nél Kurtovic duplázott, és vette át csapatának a vezetést, de Zácsik távoli, hálószaggató lövéseire láthatóan egyáltalán nem számított a riválisunk (29. perc: 13-14). A szünetig maradt is ez az állás.

A második félidei hullámvölgyünk már rögtön az elején előjött, mikor 14-15-ről 17-15-re fordított Norvégia, ami főként a továbbra is világklasszis játékot mutató Kurtovicnak a javára írható. Szalai profi módon először megtörte az átkot, majd hetest és kétperces kiállítást harcolt ki (39. perc: 17-17). Az utolsó negyedóra nyitányára ismételten magyar kézben volt az irányítás (19-20), de az emberelőny az ellenfelet segítette.

Tíz perccel a vége előtt 21-23 volt az állás, az újabb emberhátrányt pedig még pluszban a norvégok megnyitott, és szinte félpályáig kitolt védekezése nehezítette. A meccs tétje mindkét együttes vállát nyomta, miközben a magyar mundér becsületét Víg hárításai mentették. Az utolsó perc norvég támadással kezdődött, akik az idejüket szinte végig kijátszva találtak be, a mi időnk pedig már kevés maradt: Zácsik időntúli szabaddobása már nem vette be a kaput. Végeredmény: 24-24.

A szerdai, spanyolok elleni mérkőzésen elég egy döntetlen megszerzése, amennyiben a lányok a németekkel szeretnének játszani. Ha a hollandokkal vagy az oroszokkal, akkor nyerni kell.