Erősen bekezdtek lányaink a vb-n

2015. december 5. 15:25 © handball.hu

Az A-csoport első vb-mérkőzésén Szerbia a végjátékban egyenlítve mentett pontot az A-csoportban. A mieink Tunézia ellen kezdték el a menetelést, ami, reméljük, minél tovább tart majd. Este Dánia simán legyőzte Japánt.

XXII. nőikézilabda-vb, A-csoport, 1. forduló
39 (16)
Tunézia
20 (5)
Dánia, Herning, Jyske Bank BOXEN, 7900 néző
Játékvezetők: Viktorija Alpaidze, Tatjana Berezkina (oroszok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 6 perc
Tunéziai góllal nyitott az első vb-meccsünk, de pillanatok alatt fordítottunk is. Hamar lendületbe került a "Fradi-sor", s a 10. percben már 7-3-ra vezettek a lányok. Görbicz kihagyta az első büntető-lehetőségünket, s meglepetésre ezután a tunéziai szakvezető kért időt. Az ellenfelünk ezután sem nagyon találta a támadójátékát, amit mi persze cseppet sem bántunk (16. perc: 9-3). Németh András gyorsan elkezdhette cserélni a játékosait. Nyilván előre tudtuk, hogy nem a csoport legnehezebb találkozójával indul számunkra a világverseny, ám ennyire könnyű első játékrészre sem feltétlenül számított mindenki. Félidőben: 16-5.

A védelmünk lazult a szünet után, így laza nyolc perc alatt annyi találatot szerzett Tunézia, mint az első félidőben összesen (23-10). A harminc perc után a kapuban Kisst váltó Bíró elcsúszott egy reklámfelületen, és azonnali cserére kényszerült. Jlezi elképesztő gólokkal örvendeztette meg a közönséget (45. perc: 27-14). Az edzőmeccs jelleg a záró negyedórára is megmaradt. Mind támadásban, mind a védekezésben lehetőségünk volt tesztelni a lehetőségeinket. Chebbah - mint mindig, - most is remekül küzdött. Csapata emberhátrányban kényszerült az egyébként is eleve vesztett csatából távozni. Végeredmény: 39-20.

A mérkőzés legjobbja: Tomori Zsuzsanna

Németh András: Örülök az eredménynek, a csapat megcsinálta, amire készültünk. Az első félidőben a védekezésünk jól működött, szünet után pedig egyre jobb támadásokat is vezettünk, akkor már kicsit felpuhult a védelmünk. Az első meccs feladata volt, hogy játékba lendüljünk, ezt sikerrel teljesítettük. Bíró Blanka bokasérülése kapcsán az egészségügyi stáb arról tájékoztatott, hogy van remény a holnapi pályára lépésére. A szerbeket láttuk Montenegró ellen, jó eredményt értek el, de az eddigi elemzésekhez képest nem okoztak meglepetést.

Tomori Zsuzsanna, a mezőny legjobbja: Két hete arra készültünk, hogy az első meccs jól sikerüljön. A fegyelmezett védekezésünk és a támadójátékunk alapján azt mondhatom, hogy végrehajtottuk, amit elterveztünk és megmutattuk az erőnket. Sok variációban tudunk játszani, ezt szeretnénk igazolni a továbbiakban.

Zácsik Szandra: Az eredményt tekintve ez nem tipikus első mérkőzés volt, hanem sokkal simább annál, de azért érződött, hogy most játszunk először a vb-n. Kezdetnek mindenképpen biztató, és egyre jobbak leszünk.

Bulath Anita: Nem mondtuk ki, de abban bíztunk, hogy ilyen nagy különbséggel győzünk majd. Már most meg akartuk mutatni, hogy komolyan számolni kell velünk, erősek vagyunk, ez sikerült is. Emellett mindenki játéklehetőséget kapott, belerázódhatott a vb-be, ez is nagyon hasznos volt.

Bíró Blanka, akit bokasérülés miatt le kellett cserélni: Szerencsére nem komoly a baj, a bokámat húztam meg, de rendben lesz. Úgy érzem, a csapat is jól kezdett, és mi is rendben leszünk.