Vereséggel csoportharmadik csapatunk

2013. december 13. 16:34 © handball.hu

A magyar válogatott számára az utolsó, németek elleni csoportforduló még igazán nagy kérdést tartogatott: akár csoportelsőként is juthatott volna a nyolcaddöntőbe, ám az elszenvedett újabb vereséggel a harmadikon teheti meg ugyanazt.

XXI. nőikézilabda-vb, D-csoport, 5. forduló
Magyarország
26 (16)
Németország
27 (14)
Szerbia, Újvidék (Novi Sad), Spens Aréna
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 6 perc

A csütörtöki, Románia elleni mérkőzéshez képest kisebb létszámú, ám így is jelentős méretű magyar szurkolótábor gyűlt össze a Spens Arénában, közöttük köszönthettük a dunaújvárosi különítményt is Mátéfi Eszterrel és Ferling Bernadettel. Németh András, Elek Gábor és Köstner Vilmos többedszer követte már a helyszínről a vb eseményeit.

A védekezésünk már az elején nagyon egyben volt, igyekeztünk minél távolabb tartani a német lövőket Herr kapujától. Az ötödik perc elején megítélt büntetőből szerezte Görbicz az első gólunkat, majd a túloldalon Müller tette ugyanezt. A Bonaventura testvérvár nem várt sokat az első kétperces kiállítás megítélésével, az elszenvedője Althaus volt. A tizennegyedik percben 5-5-nél Herr hetest fogott, ezzel is lélektanilag hatva az ellenfélre. A német kezek sűrűn dadogtak támadásban, és sokszor feleslegesen próbálták bejátszani a labdát beállóba, mert az el sem jutott Athausig, kontrából pedig rohanhattunk ezerrel (18. perc: 7-6).

8-6-nál az első létszámhátrányunkat labdaszerzéssel kezdtük, ám a helyzet kimaradt, a túloldalon pedig nemcsak hetest ítéltek, hanem plusz kétperces kiállítást is kaptunk. Görbicz azonban így is betalált. Az érkező cserék gyorsan felvették a meccs fonalát, Tomori és Görbicz pedig gazi vezérként törtek előre. 12-9-nél Heine Jensen időt kért. A nagyobb tempójú játékot láthatóan a mieink bírták jobban. Steinbach egyre bátrabban támadt, Müller pedig hozta a szokásos formáját, de így is a miénk lett az első félidő (16-14).

Steinbach és Müller találataival egyenlítettek a németek, és a védekezésük is hatékonyabbá vált. Mi kétszer egymás után váratlan és szép Szucsánszki-gólnak örülhettünk, majd Vérten talált be lerohanásból, és az ismétlését is csak Woltering akadályozta meg (40. perc: 20-18). A játékrész közepére egyenlítettek a németek (21-21), s a 48. percben, Müller tizedik találatával átvették a vezetést (22-23).

Magyar időkérés következett. 24-24-nél, az 52. percben Kiss érkezett a kapunkba. Az emberhátrányt ugyan kapott gól nélkül megúsztuk, de két vitatható helyzet után visszhangzott a Spens a magyar szurkolóktól. Másfél perccel a vége előtt egygólos hátrányban voltunk, és az akciónk kimaradt. A germán támadás is találat nélkül maradt. Nekünk hetest ítéltek, ám Görbicz lövését Woltering kifogta. Végeredmény: 26-27.

Németország ezzel az újabb győzelemmel százszázalékos mutatóval érkezik a nyolcaddöntőbe. Magyarország három győzelemmel és két vereséggel a csoport harmadik helyén zárt.

A mérkőzés legjobbja: Görbicz Anita

Heine Jensen: Először is egy kiváló meccset láttunk két, egymást nagyon jól ismerő csapattal. Nagyon kiegyenlített meccset láthattak a szurkolók. Boldogok vagyunk, hogy a végén egy kis szerencsével, és Woltering védésével sikerült nyernünk. A nagyon fiatal csapatunk mind az öt eddigi meccsét megnyerte, most várjuk a következő lépcsőket. Minden nulláról kezdődik, ha nyerünk, továbbjutunk, ha nem, akkor nem.

Anja Althaus: Nagyon magas hőfokú meccs volt. Fiatal csapat vagyunk, a fiataljainknak ez kiváló fejlődési lehetőséget adott.

Hajdu János: Remek meccset vívtunk, jó iramú találkozó volt, sok jó tapasztalattal. A csehek elleni meccs felért egy vereséggel, ez pedig egy győzelemmel. Jön a hatodik csatánk, a keresztmeccs, amiért ide kijöttünk. Soós Viktória beállásával dinamikus lett a játékunk, ennek köszönhetően Görbicz is eredményes tudott lenni.

Rédei-Soós Viktória: Gratulálok a németeknek. Persze jobban örülnék, ha ők tennék ezt velünk. Nekünk a következő mérkőzésre kell koncentrálnunk, ha ez már így alakult. Ezt a meccset minél hamarább le kell zárnunk, tanulni a hibáinkból, és pozitívan hozzáállni a következő megmérettetéshez.