Hajtós meccset húztak be a németek

2013. december 9. 16:50 © handball.hu

Világbajnoki csoportunk második fordulójában Csehország Németországgal, Ausztrália pedig Romániával találkozik. A csehek újabb vereséget könyvelhettek, bár derekasan küzdöttek. A románok "átmozgató tréningen" vettek részt az ausztrálok ellen.

XXI. nőikézilabda-vb, D-csoport, 2. forduló
Ausztrália
13 (7)
Románia
32 (16)
Szerbia, Újvidék (Novi Sad), Spens Aréna, 300 néző
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 2 perc

Ahogy azt sejteni lehetett, nagy ellenállást nem fejtettek ki az ausztrálok a román támadásokkal szemben, így hamarjában elhúztak keleti szomszédaink. Az első ausztrál gól a 10. percben esett (1-5), s ezután sem volt nehéz dolog ellenük pontokat gyűjtögetni (16. perc: 2-9). Cathy Kent a kapuban azért megviccelte néha őket, cserébe ők néha addig variálták egymás közt támadásban a labdát, hogy csoda, hogy bele nem zavarodtak (23. perc: 5-12). A kétperces kiállítás alapos fejtörést okozott a sárga-zöldeknek, akik hajszál híján tudták csak elkerülni, hogy a félidő zárására kétszámjegyű hátrányhoz jussanak (7-16).

A románoknak rendre könnyebb lett a feladatuk az egyre jobban elfáradó riválissal szemben. Főleg labdaszerzések utáni lerohanásokkal operáltak, és a félidő közepére már tizenöt volt közte (10-25). Tadici mesternek persze még ilyen felállásnál is folyamatosan volt piszkálgatnivalója csapatán (51. perc: 12-29). A végére mindkét együttes kapust cserélt, de nem feltétlenül csak emiatt úszta meg Ausztrália húsz gól alatt. Végeredmény: 13-32.

A mérkőzés legjobbja: Georgiana Ciuciulete

Csehország
32 (13)
Németország
37 (17)
Szerbia, Újvidék (Novi Sad), Spens Aréna, 650 néző
Játékvezetők: Yalatima Nanga Coulibaly, Mamoudou Diabate (elefántcsontpartiak)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 12 perc

Gyors támadásokat láthattunk mindkét térfélen, s a nagy kapkodást már az elején Luzumova kibicsaklott bokája bánta, majd Sterbova fejét kellett ápolni (10. perc: 4-4). Susann Müller vezérletével kezdtek el meglépni a németek, miközben a 15. percben már másodszor került két percre a kispadra Althaus (5-7; 20. perc: 7-10). Poznarova hetes-hibázása után váltogatták ezt a lövőszerepet a csehek, s ez a taktika beválni látszott. Alapvetően is jól pörgette játékosait Basny, akik így tartani is tudták magukat (26. perc: 11-13). Ekkor viszont két német lerohanásgól következett, és majd Müller tolt rá még egy hetest. A szünetre a stabil átlövőjátékával alakította ki négygólos előnyét Németország (13-17).

Müller a pauza után sem hagyta lövőkedvét a pályán kívül. A cseheknél ekkor főként Luzumova alkotott, a kontrákat jól használta ki csapata (40. perc: 20-24). Geschke gyors helyzetfelismeréseivel még pár lépcsőfokkal előrébb kerültek a németek (44. perc: 20-28). Knedlikova is nagyon belejött, az ellenfél előnye eltűnőbe került, és ezen Jensen időkérése sem segített (50. perc: 26-29). Mikor, ha nem ekkor jött jókor nekik a kettős emberelőny, ami után megint felsóhajthattak (53. perc: 26-32). Innen már csak egy kisebb rohamra maradt erejük Luzumováéknak, akik így a végén ezúttal ötgólos mínusszal zártak 32-37.

A mérkőzés legjobbja: Susann Müller