Öt ponttal megy a középdöntőbe a Fradi

2016. november 20. 12:50 © handball.hu

Míg az ETO odahaza, a Fradi idegenben zárta a Bajnokok Ligája csoportkörét. A csoport-harmadik Asztahanocska otthonában az első félidőt megszenvedve, a másodikat biztosan hozva, végül öt pontot vihet magával a középdöntőbe az FTC.

Asztrahán, Csillag Sportcsarnok
Játékvezetők: Diana-Carmen Florescu, Anamaria Stoia (románok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 4 perc
Nehezen indult a mérkőzés a Ferencváros számára: alig kilenc perc alatt 5-2-es hátrányba került a csapat a sok hiba miatt. Elek Gábor időkérése után sem változott az összkép, az oroszok - Szabirovával az élen - lazán sétáltak át a védekezésükön (15. perc: 9-5). Miután a kapuban kezdő Bíró Blanka nem tudott sokat hozzátenni a játékhoz, Szikora kapott lehetőséget. A félidő vége végre meghozta a szerencsét a Fradinak, aki az emberelőnyét szépen kihasználva a 29. percben egyenlíteni tudott. Félidőben: 14-14.

Pena hamarjában lőtt két találatával a mérkőzés során először vezettek a zöld-fehérek (14-16). A kialakított két-háromgólos fórt szépen tartották Szucsánszkiék. 17-19-nél Pena hetest rontott, az ellenfél pedig felzárkózásba kezdett. Snelder büntetőt és kétperces emberelőnyt harcolt ki. Schatzl értékesítette az előbbit, az előnyt viszont ezúttal nem sikerült jól hozni (46. perc: 20-21). A hazaiak nem hagyták leszakítani magukat, folyamatosan lőtávolságban maradtak (52. perc: 25-26). Jovanovic nagyszerű játékkal segítette csapatát, ami nagyban hozzájárult a Ferencváros második félidőben mutatott, és győzelmet érő teljesítményéhez. Végeredmény: 28-33.

Az FTC így csoport-másodikként lép tovább a BL középdöntőkörébe, ahová a csoport-harmadik Asztrahanocska elleni négy, illetve a Vardartól idegenben csent egy pontot visz magával.