BL: megvan az első FTC-siker is

2016. október 23. 14:50 © handball.hu

Vasárnap a Ferencváros hazai pályán is megkezdte az idei BL-menetelését. Az idegenben elcsent pont után Dabason a győzelem volt a teljesített cél az Asztrahanocska ellen.

EHF Bajnokok Ligája, csoportkör, B-csoport, 2. forduló
FTC-Rail Cargo Hungaria
32 (15)
HK Asztrahanocska
23 (10)
Dabas, OBO Aréna
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 10 perc
Schatzl és Szucsánszki is egy-egy hetes-rontásából nem lett nagyobb gond a mérkőzés elején, hiszen szerencsére akcióból jöttek a hazaiak góljai (6. perc: 4-1). Pena megtörte a rossz büntető-sort, és a félidő közepéig továbbra is az FTC akarata érvényesült. 9-3-at követően az oroszok szereztek egyhuzamban három találatot, így a 20. percben, 9-6-nál már Elek Gábor kérhetett időt. Lépése bevált, lányai magukra találtak a pillanatnyi kihagyás után, és a 26. percben megint hat volt közte (14-8). Szikora hárításainak is köszönhetően a félidőben 15-10-re vezetett a Fradi.

Ahogy az első harminc perc is egy Posztnova-góllal zárult, úgy ő duplázott rögtön a szünet után is. A vendégcsapatnak továbbra sem hagytak a zöld-fehérek esélyt sem, hogy elhiggyék, bármilyen babér is teremhet nekik ezúttal. 24-25-ös állást írhattunk a 48., aztán 26-17-est az 51. percben, Kovacsics pedig csakúgy, mint Szkopjéban, itt is szárnyalt. Snelder jött kétszer, de Szabirováék is meg-megvillantották még a valódi tudásukat. Ugyan tízzel is vezetett már, s a végén Monori lerohanás-góljával ismét úgy állt a Ferencváros, Szabirova időn túl értékesített hétméteresével 32-23-ra nyert a magyar csapat.