1
1
Hétméteresek: 3/3 Hétméteresek: 7/3
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 10 perc

Mindkét oldalon komoly védőmunkával indult a találkozó, a hola 6. percben már 1-3-ra is vezethetett volna az ETO, ám kettőből kettő hetes-kísérlet kimaradt (Kovacsics és Müller által). A magyaroknál ki más, mint egy norvég állhatott ilyenkor a kapuba Grimsbö személyében. 3-4-nél, a 13. percben Kovacsics megint büntetőt rontott, ami így már komoly hasznot jelentett az ellenfélnek. A hetes-átkot Korsós törte meg 5-6-nál, a 17. percben, aki addigra már két akció-találatot is jegyzett. Solberg vált a hazaiak húzóemberévé, csapata első hét góljából négy volt neki köszönhető. A nyolcadik norvég gól - Hammerseng jóvoltából – a meccs első skandináv előnyét is jelentette. 9-7-nél kért időt Ambros Martín, hat perccel a szünet előtt. A Larvik láthatóan élvezte a játékot, és úgy nyerte három góllal az első félidőt, hogy ráadásul létszámfölényben kezdhette a másodikat. Félidőben: 12-9.

A folytatás sem hozott nagy áttörést: öt perc alatt csak az ellenfél talált be, és amire idáig talán példát sem láthattunk, Ambros Martín magából teljesen kikelve kiabált az időkérése alatt (14-9). A következő percek is találat nélkül teltek, de ami ilyenkor picit enyhítő lehet, hogy mindkét oldalon ugyanez volt a helyzet (40. perc: 14-9). Korsós személyében végre rátaláltunk a biztos lövőre, és a játékrész derekán hajszálnyira tompított is az ETO (15-12). A vendégek tempója két, egymás utáni gól után gyorsan újra megtorpant (50. perc: 18-13). Az 53. percben, 19-14-nél ráadásul - kis időre ugyan, de - kettős létszámhátrányban került a Győr. 20-14-nél használta ki utolsó időkérési lehetőségét Martín, a hátralévő szakasz rövidségét tekintve pedig már csak a legkisebb különbség elérése lehetett ekkor a cél. 20-15-nél már Korsós is hetest rontott. A véghajrára kevesen mertek volna számítani: az ETO villám-labdaszerzésekkel operált, és mindössze kétgólos lemaradásig zárkózott (20-18). Toft újabb ziccer-hárítása Solberg ötödik találata után azonban helyreállította a számunkra nem tetsző rendet. Végeredmény: 21-19.