Csak a győzelem számított

2014. december 13. 20:10 © handball.hu

A magyar válogatott számára a középdöntőben már minden egyes pont életbevágó fontossággal bír. Ezért az újabb pontokért tényleg mindent meg is tettek lányaink a románok ellen, ahol egy végletekig kiélezett meccsen végül mi örülhettünk.

XI. nőikézilabda-Eb, I. középdöntő-csoport, 1. forduló
20 (10)
Románia
19 (8)
Debrecen, Főnix Csarnok, 5370 néző
Játékvezetők: Jevgenyik Zotyin, Nyikolaj Volodkov (oroszok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 12 perc

A Főnix Csarnokban még a győrinél is nagyobb hangulat fogadta a válogatottat, amire tényleg nagy szükség is volt a középdöntő-körben. Ahogy azt sejteni lehetett, a forró fejet mindkét csapat az öltözőben hagyta, és a védelemre helyezték a hangsúlyt (6. perc: 0-0). Szucsánszki szerezte a meccs első találatát, majd örülhettünk, mikor egy magyar belemenés után kétperces román kiállítást ítéltek a játékvezetők. Kiss Éva hathatós segítsége is kellett ahhoz, hogy a 11. percben születhetett csak meg az első román gól, Neagu által (2-1). Az első időkérést Tadici eszközölte a 14. percben, 4-2-es állásnál. 4-3-nál egymás után két ajtó-ablak ziccert fogott ellenünk Ungureanu, amit Bradeanu bosszult meg, s egyenlített. Szamoránsky cseréjére hamarjában sor kellett, hogy kerüljön, Mészáros vette át a helyét, aki rögtön góllal köszönt be. Tomori távoli lövései ültek, s hamarosan már három góllal mentünk (8-5). Az emberhátrányban vészkapus játékkal próbálkoztunk, és Tóth Gabi is pályára került. Próbálkozott is rendre, de egyelőre csak kísérleteket jegyezhetett. Az első félidőt végül – Triscsuk újabb hetesének is köszönhetően – 10-8-ra hoztuk.

Ahogy erre nem először volt példa, Mayer szinte azonnal góllal köszönt be, de sajnos a túloldalon Bradeanu is túlságosan felszívta magát a pauza alatt. Némiképp kapkodóvá vált a meccs képe, amiből mi jöttünk ki rosszabban (38. perc: 13-13). Ungureanu átlaga csak javult, és javult. Neagu harmadik hetese után már az ellenfél vezetett (13-14). Ungureanut szinte mi tettük naggyá, miközben futottunk az eredmény után (49. perc: 16-18). Az utolsó tíz percben Tóth Gabi segített minket, majd Bognár-bódi talált be (58. perc: 20-19). Neagu ziccerét Kiss az alapvonalon túlra rúgta. Emberhátrányba kerültünk a lefújásig, de így is tartottuk a labdát. Az idő csak ketyegett, és 59:33-nál időt kértünk. Tomori lövését kifogta Ungureanu, s ezután Tadici kért időt az utolsó román támadás előtt. 11 másodperc maradt, s a magyar falról először lepattant a labda, majd Kiss kivédte Neagu lövését. Végeredmény: 20-19. A magyarok dánok elleni hétfői találkozójának a tétje az lesz, hogy melyik csapatnak marad esélye a négy közé kerülésre.

A mérkőzés legjobbjai: Paula Ungureanu és Szucsánszki Zita

Németh András a találkozó utáni sajtótájékoztatón köszönetet mondott csapatának a fantasztikus küzdésért. "A kapusteljesítményünk és a védekezésünk kiváló volt, a nagyon erős román csapattól kevés gólt kaptunk. A támadójáték viszont gyengére sikerült, minden játékosomtól többet várok támadásban, de a küzdőszellem olyan magas szintű volt, hogy ezzel a gyenge támadójátékkal is nyerni tudtunk" - összegzett a szakvezető.

Szucsánszki Zita úgy fogalmazott: borzasztóan büszke a csapatra."Végre jól jöttünk ki a végjátékból. A kapusteljesítmény is remek volt, az Eb-újonc Tóth Gabi is hozzátette a maga teljesítményét a játékhoz, Mészáros pedig 'szétverte' a román támadókat védekezésben" - mondta.

Gheorghe Tadici, a románok szövetségi kapitánya kiemelte, hogy a magyar csapat rászolgált a győzelemre, de hozzátette: ha nem lettek volna ilyen balszerencsések, győzhettek vagy legalább pontot szerezhettek volna. A bírókkal nem kívánt különösebben foglalkozni, csupán annyit jegyzett meg, hogy volt több vitatható ítéletük.