Közel a BL-negyeddöntőhöz

2007. február 17. 17:51 © handball.hu

Orosz játékosai, és kapusa, Knezovic nélkül lépett pályára Győrben a Buducnost Podgorica, amelynek (lévén hogy nulla ponttal áll a B-csoport végén) már minden esélye elszállt a BL-továbbjutást illetően. Nem úgy az ETO-nak, hiszen Róth Kálmánéknak a hátralévő két mérkőzésükből elég volt egyet hozniuk a negyeddöntőbe kerüléshez. A szombati összecsapáson a hazaiaknál is akadt két hiányzó, igaz, hogy ők (Radulovics, illetve Görbicz) a világ egykori és jelenlegi legjobbjai.

Győri Audi ETO KC – ZRK Buducnost T-Mobile NK 28-20 (13-9)
Győr, Magvassy sportcsarnok, 2000 néző
Vez:Alijev, Agakisijev (azeriek)

Győr: Herr – Bódi 3, Hornyák 5/2, Spiridon 3, Bradeanu 5/2, Vérten 4, Juhász. Csere: Guiu (kapus), Djokic 3, Bognár 1, Drávai 1, Temes, Gogirla 3. Edző: Róth Kálmán.

Buducnost: Barjaktarovic – Radicevic 12/4, Dragutinovic, Damjanac, Radovic 3, Jovovic, Vlahovic 1. Nagy. Csere: Vojcic (kapus), Jovanovic 3, Tanase 1, Orlandic, Milacic. Edző: Tatjana Jeraminok.

Hétméteresek: 4/8 ill. 4/4
Kiállítások: 4 perc ill. 6 perc

Az előzetes sajtóhírekkel ellentétben a combsérüléssel bajlódó Görbicz Anita, a győri csapat irányítója mégsem tudta vállalni a játékot. A játékmesteri szerepkört így Hornyák és Bradeanu igyekezett betölteni. A hazaiak a megszokott szoros védekezéssel próbálták megszűrni a montenegrói csapat támadásait, ennek ellenére a vendégek 2-0-ra el tudtak húzni. A győri támadások nem igazán jöttek össze, a védők rendre meg tudták akadályozni a beálló megjátszását.

A szélsőjáték viszont egyre javult, Bódi és Vérten góljaival kiegyenlített a magyar bajnok (10. perc: 3-3) A vendégeknél a 12. percben Radicevic már a harmadik hetesgólját szerezte. Akcióból nem sokszor sikerült a montenegróiaknak a hálóba találni, mert a pompásan védő Herr rendre hárított.

Továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok (20. perc: 7-7), de a vezetést többnyire a Buducnost szerezte meg. Róth Kálmán időkéréssel igyekezett felfrissíteni csapatát, illetve a veszélyesen lövő Jovanovicra Hornyák helyett Djokicot állította. Utóbbi végre a vezetést is megszerezte a győrieknek, sőt Bradeanu kettőre növelte az előnyt. Amikor Herr sokadik parádés védése után a megindulásból Vérten is megzörgette a hálót, a vendégcsapat edzője is úgy látta, hogy szüksége van az időkérésre.

Herr Orsolyát mindenesetre nem tudta kizökkenteni a ritmusából, ugyanis a magyar válogatott kapus Tanase balkezes löketét is hárította. A szünet előtt már csak a heteseket biztosan értékesítő Radicevic tudott a kapujába találni, de a másik oldalon Vérten és Gogirla megadta a kellő választ (félidő: 13-9).

A második játékrészt emberhátrányban kezdte az ETO, nem csoda, hogy Radovic révén a vendégek találtak először a hálóba. Bradeanu kiállítása után még tovább gyakorolhatták a hazaiak az emberhátrányos játékot, bár ennek aligha örültek. Sajnos, egy hetes és egy ziccer is kimaradt ebben az időszakban, Bognár viszont gyönyörű átlövésgólt szerzett (39. perc: 17-14).

Kicsit megtorpanni látszott az ETO, de Herr továbbra is a helyén volt, a fiatal Drávai Gyöngyi pedig a legjobbkor lőtte ki a rövid alsót. Bár a következő három kísérlete eredménytelen maradt, a bátorságáért mindenképp dicséret illeti. Akárcsak Herrt, aki egy újabb bravúros védés után egészpályás passzal indította Vértent, s máris hatra nőtt a különbség (47. perc: 21-15).

Tovább folytatódott a kőkemény küzdelem, a győriek román beállójának, Spiridonnak szinte a teljes montenegrói védelem egyszerre esett a nyakába. Djokic viszont méltó revánsot vett a sérelemért, egyedül is megverte egy testcsellel ugyanazt a négy védőt (54. perc: 24-18). Ez újabb fordulópontot jelzett a mérkőzés menetében, mert az ETO ekkor szinte állva hagyta a vendégeket. A végére 8 gólos, biztos győzelem alakult ki (28-20).

Tatjana Jeraminok: Gratulálok a győrieknek a megérdemelt győzelemhez. Sajnáljuk, hogy az ellenfél sérült kulcsjátékosai nem léphettek pályára, velük biztosan még látványosabb mérkőzést játszhattunk volna. A mi gárdánk még fiatal, a jövő csapatát építjük. A helyzetkihasználásunkkal volt a legtöbb gond, ha higgadtabbak lettünk volna, kisebb különbség alakult volna ki.

Róth Kálmán: Tudtam, hogy komoly sportemberekkel kell szembenéznünk, akik annak ellenére is nagyon jó teljesítményt nyújtanak, hogy számukra már nincs igazán tétje a találkozónak. Az én csapatom kiválóan küzdött, bár nem játszottunk jól. Főleg a védekezésünket dicsérhetem, hiszen a Buducnost-tól csak 20 gólt kapni önmagáért beszél. Az utóbbi időben gödörben voltunk, de biztos vagyok benne, hogy ez a győzelem is segít abban, hogy magunkra találjunk. Nagyon remélem, hogy márciusra a lehető legjobb formában leszünk.

Herr Orsolya: Meg akartuk mutatni, hogy jó csapat vagyunk, nem zuhanunk össze akkor sem, ha gondokkal küzdünk. Nagyon sokat segített nekem a csapat a védekezésben, ennek is köszönhetem, hogy sikerült jó teljesítményt nyújtanom. Sokat jelentett, hogy az elején meg tudtuk akadályozni, hogy vérszemet kapjon az ellenfél.