Tóth: Köszönöm, jól vagyok!

2006. december 8. 22:41 © handball.hu

Tovább robog a magyar nőikézilabda-válogatott, amely az osztrákok után ma a macedónokat is földre kényszerítette. A handball.hu interjúcsokrot készített, ahol megszólal mindkét hölgykoszorú szövetségi kapitánya, valamint Zsiga Gyula, s Tóth Tímea is megnyugtatja olvasóinkat orrának állapotával kapcsolatban.

Tóth Tímea: A nátha miatt sajnos érzékenyebb az orrom, emiatt vérzett, de szerencsére semmi komolyabb gond nincsen vele. A meccs nagyon tetszett, a védekezésünk kiváló volt, támadásban azért van még mit javítanunk. A vasárnapi, szerbek elleni mérkőzésen felszabadultan tudunk játszani, és remélhetőleg összeáll végre a támadójátékunk is. A videofelvételek alapján láttuk, hogy a macedónok ellen is magabiztosan kell nyernünk, tudtam, hogy sokkal jobbak vagyunk náluk, s ez be is bizonyosodott. A középdöntőben azért már sokkal nehezebb lesz a dolgunk, a norvégok és a németek nagyon erősek, rajtuk kívül a szlovénok vagy a lengyelek ellen fogunk pályára lépni.

Andrej Portnoj: Nem igazán vagyok elégedett a bíráskodással, és a mutatott játékkal sem. De nem ezért vesztettünk - a magyar csapat egyszerűen jobb a macedón válogatottnál. Véleményem szerint minden esélyük megvan a legjobb négy közé kerülni, pláne ilyen nagyszerű kapussal, mint Pálinger Katalin. A mai mérkőzés is megmutatta, hogy nekünk nem Magyarországot kell legyőznünk, hanem Ausztriát. A helyzetünket némileg nehezíti, hogy az egyik kapusunk korábbi sérülése kiújult, ezért kénytelenek leszünk élni a csere lehetőségével.

Németh András: Az előző meccsen is kissé nehezen lendült bele a csapatom a játékba, de az első félidő közepétől biztos voltam a győzelmünkben. A védekezésünk jó volt, és a támadójátékunkhoz is többször társult ötletesség. Az összes játékost pályára küldtem, senki nem pihent a kispadon. Most elsősorban előre nézünk, mivel már biztosan bejutottunk a középdöntőbe. Holnap szünnap következik, de Szerbia ellen nem készülünk külön. Továbbá kiemelném Görbicz és Tóth Timi javuló játékát.

Zsiga Gyula: Titkon reménykedtünk benne, hogy az osztrákok elleni mérkőzés után ma magabiztosan fogunk győzni. A meccs elején az volt a probléma, hogy Naukovics nem a balátlövő helyén, hanem középen kezdett, s nem lépett pályára a balkezes átlövő, Oholanga Loki, mi pedig erre készültünk. Szerintem az első 10-12 percben ez okozta a védelem zavarát. A támadójátékunk kissé döcögött az első percekben, viszont a védelem kiválóan összeállt, és Pálinger Kati is szenzációsan védett. Holnap délelőtt még mindenképp lesz egy edzésünk, majd valamilyen szabadprogramot szervezünk a lányoknak, például megnézzük Svédország legrégebben épített templomát, amely itt, Skövdében található. Vasárnap a videósunk Göteborgba utazik, ahol a középdöntőbeli ellenfeleink utolsó csoportmérkőzését rögzíti.