Győzelemmel kezdett a Cornexi

2006. október 14. 5:41

Győzelemmel indult a Cornexi nemzetközi kupaszereplése Izlandon a Haukar Hafnarfjördur ellen a KEK 2. fordulójában. A lányok a szoros találkozó utolsó negyedórájában öt góllal elhúztak a hazaiaktól, így végül biztosan nyerték az első összecsapást. A két klub közötti megállapodás értelmében a visszavágóra vasárnap, helyi idő szerint 16 órai kezdettel szintén a szigetországban kerül sor.

KEK, 2. forduló, 1. mérkőzés
Haukar Hafnarfjördur - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 26-31 (15-16)
Izland, Hafnarfjördur, 420 néző
Vezette: Johansen (feröer-szigeteki), Lorentzen (dán)

Haukar: Torfadóttir, Jónsdóttir (kapusok), Stojkovic 7, Thráinsdóttir 5, Pekarskyté 5, Melsted 4, Stefánsdóttir 3, Brynjólfsdóttir 1, Björnsdóttir 1, Halldórsdóttir, Hallsdóttir, Helgadóttir, Karlsdóttir, Thorvaldsdóttir. Vezetőedző: Jón S Hauksson
Cornexi: Djeric, Fekete (kapusok), Balogh B. 6(1), Szrnka 6(1), Tápai Sz. 4(1), Triscsuk 4, Korgyuk 3, Lima 3, Kenyeres 2, Pádár 2, Vaszari 1, Vijunaité. Vezetőedző: Szabó Edina
Hétméteresek: - ; 3/5
Kiállítások: 6 perc, illetve 4 perc
Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-3, 10. perc 4-6, 15. perc: 8-8, 20. perc 9-10, 25. perc: 13-13; 35. perc: 15-20, 40. perc 19-21, 45. perc: 22-24, 50. perc: 24-25, 55. perc: 25-28

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője: "Az elején egy küzdelmes játékot követően vettük át a vezetést, azután nem adtuk ki kezünkből az irányítást. Annak ellenére, hogy sok hullámvölgy volt a játékunkban, pozitívnak értékelem a győzelmet, hiszen nem volt könnyű alkalmazkodnunk, főleg a Békéscsaba elleni meccs után, amely mély nyomokat hagyott a csapatban. Jól küzdöttek a lányok, és nyilvánvaló, hogy a vasárnapi meccsen sokkal nagyobb arányú győzelmet várok."

Forrás: Presstige Média