Brillírozott a Lipcse Fehérvárott

2005. szeptember 27. 18:04 © handball.hu

Székesfehérvárott elkezdődött az európai Szuperliga-sorozat, amelynek első mérkőzésén a Cornexi fogadta a nyáron megerősített német Lipcse csapatát. A vendégek szinte végig vezetve szerezték meg a kétszer háromcsapatos kiírás első mérkőzésén a győzelmet. A hazaiak egy tucat büntetőt dobhattak, amelyből kilenc hálóba ért, mégsem sikerült nyerniük.

Fotó: hc-leipzig.de
Szuperliga, 1. forduló
Cornexi-Alcoa-HSB Holding - HC Leipzig 24-29 (13-17)
Székesfehérvár, 500 néző
Vez.: Horváth, Marton

a Cornexi gólszerzői: Balogh B. 7, Tápai 5, Pádár M. 4, Vijunaite 2, Kenyeres 3, Szabó V. 1, Siti B. 1, Brigovácz 1
Leipzig: Chana Masson, Henrike Milde (kapusok), Else-Marthe Sörlie-Lybekk 7(2), Ulrike Stange 4, Nora Reiche 4, Nina Wörz 3, Camilla Thorsen 3, Katrine Fruelund 3(1), Ragnhild Sörlie 2, Nikola Pietzsch 1, Milica Danilovic 1, Ingrida Radzeviciute. Edző: Martin Fruelund Albertsen

Kiállítások: 12 perc; 18 perc
Hétméteresek: 9/12; 3/3
A mérkőzés: 6. p.: 2-2, 13. p.: 3-8, 19. p.: 7-13, 22. p.: 9-14, 25. p.: 11-15, 36. p.: 15-19, 43. p.: 16-23, 48. p.: 19-27, 54. p.: 23-27

A vérbeli presztízscsatának ígérkező mérkőzés első találatát Brigovácz Nikolett szerezte a 2. percben, kevéssel ezután azonban Tápai Szabina büntetőjének hárításával a lipcseiek kapusa, Channa Masson is tudatosította, hogy nem egy könnyed baráti mérkőzésre utaztak el Székesfehérvárra.

A találkozó első perceiben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a 8. percben azonban egy kínai figurából szerzett Wörz-találattól szárnyakat kapott a vendégegyüttes. Amíg a hazai oldalon sorozatban kimaradtak a helyzetek, a másik oldalon a dán világklasszis, Katrine Fruelund vezérletével támadásban és védekezésben is eredményesen dolgoztak a játékosok. A gyorsabbnak és frissebbnek tűnő lipcseiek a 13. percben már 8-3-ra vezettek, a fehérvári lányok a sorozatban kapott büntetőből sem tudtak faragni hátrányukból, Masson ezúttal Balogh Bea hétméteresét hatástalanította.

Újabb vendégrohamokat követően a 16. percben 3-10 állt az eredményjelzőn, amikor Sugár Tímeát Fekete Csilla váltotta fel a kapuban. Időközben Tápai megérezte, hová is kell lőnie a Lipcse brazil származású kapusának a büntetőt, néhány perc alatt hármat is értékesített, s a 20. perctől úgy tűnt, a Cornexi csapatának sikerül felvennie az ellenfél diktálta tempót. Fekete védéseinek és Balogh találatainak köszönhetően a 28. percre 13-15-re tornázta fel magát a magyar együttes (Masson időközben a változatosság kedvéért Vaszari Virág büntetőjét is megfogta).

A 13-17-tel zárult első játékrész után Fekete Csilla ott folytatta, ahol az első félidőben abbahagyta, a skandináv tempóban és stílusban kézilabdázó lipcsei gárda mégis meglépett 20-15-re. A Cornexin még a korai időkérés sem segített, a második játékrész közepén a norvég Camilla Thorsen ragadta magához a kezdeményezést csapatában, sorozatban lőtt góljaival már 25-17-re vezetett az ellenfél.

Miután a hazai játékosok jobbára csak nézték, ahogyan a német csapat játékosai rendre eredményesen játsszák meg beállójukat, a 18. perc 19-27-es állásánál már komoly vereségtől lehetett tartani. Ekkor azonban a kapuban továbbra is jól teljesítő Fekete mellett Pádár Margit is rátett egy lapáttal, góljaival és az általa kiharcolt büntetőkkel végül sikerült 24-29-re alakítani az eredményt.

Szabó Edina, a Cornexi edzője: "Nagyon jót tett ez a mérkőzés a csapatoknak, fontos volt, hogy ma ezt a csatát megvívjuk, hiszen így kiderültek a bizonytalan pontjaink. Abban a szituációban vagyunk, hogy saját hajunknál fogva húzzuk ki magunkat a gödörből. Azt hiszem, nincs megállás, sokan szeretnének pihenni és elfelejteni ezt az egészet, de a sport nem erről szól. Közösen kell kikecmeregni a bajból - ehhez itt vannak a nézőink, a szponzoraink és a város, az edzők és játékosok. Egy közösség, amely már élt át nagyon nagy sikert és nagyon nagy nehézséget is."

Martin Fruelund Albertsen, a Leipzig dán szakvezetője: "Számunkra a Szuperliga egyenértékű a Bajnokok Ligájával, komolyan vesszük és azért is indultunk, hogy olyan jó csapatok ellen játszhassunk, mint a Hypo vagy a Cornexi. Azért is nagyon fontos, mert ügyelünk arra, hogy ne csak a bajnokságunkban játsszunk, hanem nemzetközi meccseket is vívjunk."

A hat résztvevő csapat két hármas csoportban küzd egymással, a Cornexi triójának a Hypo Niederösterreich a harmadik tagja, a magyar gárda jövő szombaton fogadja az osztrákokat.