Jelentős előnyt szerzett a Győr

2005. május 15. 18:38 © handball.hu

A "magyar-magyar" EHF-kupa-döntő első mérkőzésén a Győri Graboplast ETO hazai pályán játszva, hatgólos előnyt szerzett a Cornexi-Alcoa HSB Holding ellen. Görbiczék végig tartották a vezetést, de a szívósan küzdő fehérvári lányok jól bírták a küzdelmet, és sikerült megőrizniük az esélyt a visszavágóra.

EHF-kupa-döntő, 1. mérkőzés
Győri Graboplast ETO KC - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 27-21 (14-11)
Győr, Magvassy-sportcsarnok, 2500 néző

Győr: Petróczi - Kovacicová, Bradeanu 2, Görbicz 7(3), Djokic 3, Gogirla 6(2), Vérten 7. Csere: Mehlmann 2, Bódi, Mörtel, Borbás, Juhász. Edző: Róth Kálmán

Cornexi: Sugár - Balogh 8 (1), Korgyuk, Siti 3, Szabó, Kenyeres 3, Tápai 4(1). Csere: Fekete (kapus), Vaszari 1, Uljanics, Tóth, Őri, Lőw 1. Edző: Szabó Edina

A handball.hu szakkommentátora ezen a mérkőzésen is Tóth László, a férfi junior válogatott szövetségi kapitánya és a Győri Tento ETO vezetőedzője volt. A szakember egyértelmű hazai sikert várt.

Petróczi spárgával védett egy lövést, majd a megindulás után Djokicot csak hetest érően tudták megállítani a fehérvári védők, Gogirla pedig értékesítette a büntetőt. Djokic akcióból is eredményes volt, majd Siti szépített (4. perc: 2-1).

Balogh éles szögből lőtt a hosszú sarokba, majd Djokic egy újabb lepattanót értékesített, Gogirla pedig hetesből növelte az előnyt. Görbicz alsó, "húzottba lőtt" találata már háromgólos különbséget jelentett (8. perc: 5-2).

Balogh Bea gyönyörű gólokat lőtt éles szögből, annak ellenére, hogy Petróczi egyébként jól védett, felső és alsó sarkos lövéseket is szépen hárított. A fehérváriak előretolt védekezéssel elég jól megakadályozták a hazaiak átlövési kísérleteit, viszont így a kipattanókat rendre a támadók szerezték meg. Tápai hetese után a győriek két gólt lőttek emberhátrányból (12. perc: 8-5).

Görbicz, Gogirla és Bradeanu távoli lövései utat találtak Sugár kapujába, így a hazaiak az első negyedóra végére négygólos előnyre tettek szert (10-6), amelyet néhány perc múlva, Görbicz és Vérten góljaival még tovább növeltek.

Tóth László: Nagyon nagy különbség van a két csapat között. A fehérváriaknak akkor lehet valamivel jobb esélyük, ha a védekezésükön javítani tudnak, és ebből gyors lerohanásokat indítanak. A győri csapat sokkal jobb lövőkkel rendelkezik, és a kapusteljesítményük messze felülmúlta a vendégekét.

Az időkérés után Petróczi fogott egy újabb ziccert, majd Mehlmann lőtt hatalmas gólt 10 méterről (20. perc: 13-6). A nagy formában védő Petróczi eszén Tápai büntetőből sem tudott túljárni.

Tóth László: Róth Kálmán az időkérés során valószínűleg felhívja a lányok figyelmét a még jobb támadás-előkészítésre. Egyelőre a mérkőzés a hazaiak elképzelései szerint alakul, szinte csak Balogh Bea tudott komoly veszélyt jelenteni a győri kapura.

Mehlmann pattintott lövése kifogott Sugár kapuson, de a következő támadásnál Tápai megindulásból szépített (25. perc: 14-8).

A végjátékban mindkét oldalon kapkodtak a lányok, több technikai hiba csúszott be a játékba. Petróczi parádézott a hazai kapuban, sorra spárgázta ki az alsó sarkos lövéseket. Hosszabb gólszünet után Balogh Bea hetesből talált a hálóba, majd rögtön egy akciógólt is elhelyezett a kapuban. A félidei eredmény 14-11.

Tóth László: A félidő végén Sugár teljesítménye feljavult, átlövéseket és ziccereket is védett, ebből lerohanásokat hajtott végre a Cornexi és szorosabbá tette az eredményt. A második félidőben, ha a győri lányok felszabadultabban játszanak, és belövik a helyzeteiket, akkor jelentős különbség alakulhat ki.

A második játékrész Djokic góljával kezdődött, majd egy újabb Petróczi-bravúrral folytatódott. Gogirla szélsőgólja után már ötre nőtt a különbség, de Siti csökkentette a hátrányt (34. perc: 16-13).

A nagyszerűen játszó Balogh újabb gólt lőtt cimbalomszögből Görbicz és Petróczi mellett, de előbbi a túlsó kapunál javított, majd Vérten szerzett egy "mesterhármast". (40. perc: 21-14)

Tóth László: Jól védekezett most a hazai csapat, az utolsó 5 percben egy 5-0-s szériát produkáltak. A szoros védekezésből gyors lerohanásokat indítottak, és egyetlenegy helyzet sem maradt ki.

Újabb gólszünet következett, amelyet végül is Kenyeres Fanni tört meg (47. perc: 22-17)

Tóth László: Sok technikai hibát láttunk ebben az időszakban, mindkét oldalon sokat hibáztak a lányok. A Cornexi kicsit talán kevesebbet.

Vérten és Sugár ütközött össze, mindkettőjüket ápolni kellett, szerencsére talpra álltak. Olyannyira, hogy a győri balszélső hamarosan újabb gólt szerzett (52. perc: 24-17).
A végjátékban kemény csata alakult ki, sok helyzet kimaradt mindkét oldalon. Tápai hatalmas gólja után a másik oldalon Bradeanu volt eredményes, így alakult ki a 27-21-es végeredmény.

Tóth László: Tipikus kupadöntőt láttunk, két érdekesen bíráskodó játékvezetővel. A mérkőzésen a küzdelem dominált, mindkét csapat agresszívan védekezett. Támadásban sok technikai hibát követtek el a játékosok, így alakult ki a hatgólos különbség. Ez a differencia a kupameccseken mindig a "határeset" kategóriájába tartozik. Ennek ellenére, a játékosállományt figyelembe véve, 75-25%-ban a Győrt tartom esélyesebbnek.