"Az osztrákokra oda kell figyelnünk!"

2004. december 9. 20:18 © handball.hu

Cikkünkben a Magyarország-Fehéroroszország mérkőzés után Kiss Szilárd, Konstantin Charovarov, Balogh Beatrix, valamint Ferling Bernadett értékel a nagykülönbségű (32-22) magyar győzelem után.

Balogh Bea csúcsformában a nyitómeccsen
Konstantin Charovarov, a fehéroroszok szövetségi kapitánya: Nagyon nagy megtiszteltetés az Európa-bajnok magyar csapat ellen játszani, bár mondhatom, hogy ezen a jó iramú mérkőzésen leiskoláztak minket.

Kiss Szilárd magyar szövetségi kapitány: egy jól küzdő és - főleg a második félidőben - jó kézilabdát játszó csapat ellen győztünk. Örültem annak, hogy az első félidőben mindenki betartotta azokat a taktikai utasításokat, amiket a meccs előtt megbeszéltünk, ekkor tíz gólos előnyt szereztünk. Aztán a második félidőben kényszerű cserét kellett végrehajtranom - Radulovics ujja sajnos a tegnapi edzésen megsérült -, ennek ellenére Mehlmann Ibolyának mindenképp lehetőséget szerettem volna adni. A meccs utolsó 15 percében ismét lábra kaptunk és így alakult ki a 10 gólos - a mérkőzés képe alapján reális - különbség. Holnap sokkal nehezebb találkozóra számítok, hisz az osztrákok nagyon erősek, mert újabb honosításokkal még több Hypo-játékos került a keretükbe.

Ferling Bernadett: Közhellyel kezdeném: azt mondják, nyitómeccset játszani nagyon nehéz, ez ma bebizonyosodott. A mérkőzés elején jól játszottunk, ekkor az ellenfelünk kicsit fáradtabb volt, mint ahogy számítottunk rá és úgy éreztem, hogy próbálták lassítani a játékot, kicsit húzni az időt. Mi próbáltunk felvenni egy jó tempót, sok futással kemény védekezéssel, ez hellyel-közzel sikerült is. Aztán ők is valamennyivel gyorsabb iramban kezdtek el játszani, így egész jó meccs kerekedett belőle. Nekünk az volt a legfontosabb, hogy begyűjtsük a két pontot és hogy túllépjünk a kezdeti izgalmakon. Remélem, így haladunk tovább!

Balogh Beatrix: Nagyon izgultam, de szerencsére az első 5-10 perc alatt megnyugodtam, talán ezért is tudtam ilyen eredményesen játszani. A video alapján kicsit erősebb ellenfélre számítottunk. Holnapi ellenfelünk, az osztrák válogatott elég erős, hiszen csapatuk a Hypo-ra, és több, külföldön légióskodó játékosra épül. Elég sok osztrák lánnyal játszottam együtt, ez alapján mondhatom, nagyon oda kell figyelnünk rájuk! Holnap délelőtt átmozgató edzéssel készülünk rájuk, a szabadnapon pedig úgy néz ki, egy közös mozizással lazítunk.