Brazília ellen folytatja a csapat

2004. augusztus 21. 10:44 © handball.hu

Már csupán a csoportnegyedik helyet tartja reálisnak a brazil nőikézilabda-válogatott, amely egy győzelem és egy vereség után harmadik összecsapásán, szombat este Magyarország ellen lép pályára.

A brazílokat sem szabad lebecsülnünk
A brazílokat sem
szabad lebecsülnünk
Képgaléria: Magyarország-Kína
Magyarország-Görögország

Szombaton este 20.30-kor Brazília ellen lép pályára a magyar nőikézilabda-válogatott, amely eddigi öt találkozásuk során eddig mindig győzni tudott a pán-amerikai bajnok ellen. A két csapat legutóbb július 22-én, a bordeaux-i előolimpián találkozott egymással, akkor 17-10-es félidő után nagy csatában 31-29-re nyert csapatunk.

Azon a tornán egyébként Brazília legyőzte Dániát, így ezen sikerrel felvértezve nem kisebb céllal érkezett az olimpiára, mint az érem, akár a bajnoki arany megszerzése.

A csapat első mérkőzésén könnyedén verte Görögországot (29-21), majd mindössze kettővel kapott ki Ukrajnától (19-21). Érdekesség, hogy a célkitűzés azonnal módosult is, a Lancepress nevű sportportál már úgy tálalja a magyarok elleni összecsapást, hogy a cél a csoportnegyedik hely megszerzése – Magyarország, Ukrajna és Kína mögött. Erre minden esélye meg is van az együttesnek, hiszen úgy tűnik, Görögország pont nélkül búcsúzik.

"Sikeres volt az előolimpia, de tény, reálisan az ötödik-hatodik hely lesz elérhető számunkra. Persze a szemünk előtt minden meccsen a győzelem lebeg, mindent elkövetünk az elődöntőbe kerülésért" - nyilatkozta már sokkal szerényebben Alexandre Trevisan Schneider szövetségi kapitány.

A brazil együttesben a két mérkőzés után a legeredményesebb a Hypo játékosa, Daniela Piedade, aki tízet lőtt, Aline Rosas és Aline Silva 9-9 találatig jutott. A kapusok közül Chana Masson az eddigi kapujára tartó 57 lövésből 21-et védett, azaz 37 százalékosan teljesített.