KO-győzelem Hollandia ellen

2004. március 5. 21:15 © handball.hu

Csalódást okozott a holland nőikézilabda-válogatott, amely a háromcsapatos torna első mérkőzésén egy pillanatig nem okozott gondot a magyar együttes számára. Mocsai Lajos tanítványai 20-11-es félidő után 37-20-ra győztek, s magabiztosan várhatják a vasárnapi, Dánia elleni összecsapást.

Radulovics Bojana
felkészülési mérkőzés
Magyarország - Hollandia 37-20 (20-11)
Dunaújváros, 1000 néző
vezette: Vakula, Ljudovik (ukránok)
gól: Radulovics 9/4, Lovász 6, Ferling 5/1, Kulcsár 4, Bulath 4/2, Kirsner 3, Mehlmann 2, Görbicz 2, Pigniczki 1, Szűcs 1, illetve Assink 5, Van der Wissel 5, Feijen 4/1, De Boer 4/2, Hilster 1, Hofman 1
hetes: 7/7, illetve 4/3
kiállítás: 8, illetve 12 perc
az eredmény alakulása: 5. perc: 4-0; 10. perc: 7-3; 15. perc: 10-3; 20. perc: 13-5; 25. perc: 16-8; félidő: 20-11; 35. perc: 23-13; 40. perc: 26-15; 45. perc: 28-18; 50. perc: 31-20; 55. perc: 34-20.

Még Hollandia nőikézilabda-csapata is meglepődött azon, milyen tökéletes himnusszal lepték meg őket a dunaújvárosi szervezők a magyarországi hármas torna nyitónapján, a refrénbe ugyanis egy laza csapatkiáltással üvöltöttek bele. Aztán tapsra ragadtatták magukat, miután a hazai szervezők gondoskodtak arról, hogy kisebb ajándékkal kedveskedjenek a 150. válogatottságát ünneplő Diane Lameinnek.

Ezzel ki is fújt a vendégek öröme, mert a pályán az történt, amit a magyarok akartak. Az első öt perc álomvédekezése 5-0-s eredményt hozott, Görbicz, Pigniczki és Bohus nyitott "módszerei" ellen nem találta meg az ellenszert a kissé statikus ellenfél, s mire eszméltek, addigra Pálinger is megmutatta, miért tartják a világ legjobb kapusának.

5-0 után kicsit ugyan feljöttek a hollandok, Tienstra előbb Görbicz, majd Ferling lövését is kivédte, honfitársnői (Hilster, Assink, Feijen) pedig 5-3-ra tornázták az eredményt, ám a 21. percre már 14-6-ra vezetett a magyar együttes. Radulovics kiválóan játszott, Kulcsár és Lovász is hozta jó formáját, az ellenféltől viszont nem akadt egy értékelhető teljesítmény sem.

A félidei 20-11-es előny a második játékrészben tovább nőtt, pedig ebben a 30 percben már inkább a fiatalok kaptak lehetőséget. Bulath hazai pályás debütálása nagyon is jól sikerült, azt talán a szakemberek sem tudják eldönteni, hogy az ő lökete, vagy Mehlmann bal felső sarkos bombája volt a mérkőzés legszebb találata.

A Dunaferr-sor remeklése és az alibiző németalföldiek együttesen hozták össze a 37-20-as végeredményt, ami több mint biztató a vasárnapi, Dánia elleni csatára.