Nagy előnyben a Bietigheim

2017. február 9. 9:21 © handball.hu

A címvédő elleni hazai győzelemmel a Bietigheim együttese gyakorlatilag bebiztosította magának a bajnoki címet. A mögöttük lévő mezőnyben helyreállni látszik a világ rendje.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 2 perc

A HC Leipzig ott kezdte 2017-et, ahol 2016-ot abbahagyta, hétről-hétre egyre gyengébb teljesítménnyel rukkolt elő, miközben egyre több játékos esett ki sérülés miatt. A januári meccsek némelyikére már kiállni is alig tudott. Emellé folyamatosan rontja a légkört a csapat körüli pénzügyi bizonytalanság is: még az sem biztos, hogy a következő évben is az első osztályban fog szerepelni, a klubnak nagy adósságai vannak, a játékosoknak is többhavi bérrel tartoznak. Nem csak az EHF-kupában veszítette el sorra a mérkőzéseit, de a bajnokságban is hazai pályán kapott ki a nála papíron gyengébb Oldenburgtól, ráadásul nagyon simán (amivel az Oldenburg viszont elindult felfelé, a számukra reális 4-6. helyek felé). A Nellingen elleni idegenbeli győzelem még ilyen állapotban is kötelező volt, de a HCL így is visszacsúszott a tabella közepéig.

A HSG Blomberg-Lippe január elején nyerni tudott Wildungenben, és ezzel megkezdte felzárkózását a középmezőnyhöz. Hogy ő is nyert Nellingben, az nem volt meglepetés, az már inkább, hogy odahaza megverte az Oldenburgot is. Leszek Krowicki együttese láthatóan belefáradt az EHF-kupa miatti szerda-szombat ritmusba, egy olyan klubnak, ahol minden játékos dolgozik a kézilabda mellett, és így is alig van cserelehetőségük, túl erősnek bizonyult már ez az igénybevétel. A három meccsen szerzett három győzelemmel a Blomberg eltávolodott a kiesőzónától, és várhatóan nem is kerül már oda vissza. Az ősszel váratlanul jól szereplő Frisch Auf Göppingen kétszer is kikapott, ebből egyszer a kiesőjelölt Neckarsulm otthonában. Ezzel visszaesett a nyolcadik helyre, ami már jobban megfelel az előzetes várakozásoknak, mint az őszi szereplése.

A tavaly fél perc híján bajnokságot nyerő TuS Metzingen sem szerepelt jól 2017 első heteiben. Az eredményei, de a játéka színvonala is elmaradt az előző szezonban látottaktól, ami csak részben írható az őt is sújtó kettős terhelés számlájára. Az már korábban is látható volt, hogy a 2015 után a '16-os év női kézilabdázójának is megválasztott Anna Loerper kiesésével teljesen szétesik a játéka, de mostanában már akkor se feltétlenül működik, ha Loerper a pályán van. A játékban ráadásul odáig visszaesett, hogy január végén kikapott Lipcsében, ahová mostanában a Metzingennél gyengébb csapatok is nyerni jártak. Szekerczés Luca öt akciógólt szerzett a mérkőzésen, de ez sem volt elég, a HCL (Nele Reimer 9 és Alexandra Mazzucco 5 góljával) 24-23-ra nyert. Ezzel gyakorlatilag a rózsaszínben játszó lányok utolsó reménye is szertefoszlott a bajnoki cím megnyerésére.

Az SG BBM Bietigheim továbbra is nehézség nélkül nyerte a meccseket, megszorítani se tudta senki. A Thüringer HC hozta a kötelezőt, a karácsonyi szünet után hat mérkőzést nyert meg sorozatban a különböző versenyekben, a budapesti vereség pedig megfelelt a papírformának. Így utazott Beitigheimba a csúcsrangadóra. A Bundesligában azonos pontszám esetén a gólkülönbség dönt, az pedig a Bietigheim együttesének kedvezne, jó nyolcvan góllal jobban állnak, mint bárki más. Így világos volt, ha a THC nem tud nyerni idegenben, akkor a Metzingen után ő is négypontos hátrányba kerül, azaz rosszabb gólkülönbsége okán lényegében lemondhat a bajnoki címről.

Ennek megfelelően is kezdte a meccset, úgy a huszadik percig végig előnyben volt. 8-10 után viszont elfogyott a lendülete, és a félidőben már a hazaiak vezettek 16-11-re. A nem túl magas színvonalú mérkőzésen a második félidőben már nem is kellett igazán jól játszania a Bietigheimnak, elég volt egy stabilabb védekezés és egy jó kapusteljesítmény Tess Wester részéről ahhoz, hogy a THC a közelükbe se tudjon már érni, és végül sima vereséget szenvedjen. Herbert Müller csapata részéről nyomát sem látjuk a tőle megszokott Tempohandballnak, kifejezetten lassan játszott, így pedig esélye sem volt a liga magasan legjobb játékoskeretével rendelkező ellenél legyőzésére.

Így most a Bietigheim 4 pont előnnyel áll a tabella élén, olyan gólkülönbséggel, hogy még akár két vereség is belefér neki. Az pedig, hogy mindkét riválistól kikapjon idegenben, és még azon túl is elhullajtson valahol egy pontot, miközben vagy a Metzingen vagy a THC hibátlanul hozza a hátralévő fordulókat, valószínűtlen. Úgy látszik tehát, az előző két izgalmas szezon után az idén már most, pont a bajnokság felénél, megvan a bajnok, és tényleg csak az a kérdés, beteljesül-e Renate Wolf jóslata, miszerint a Bietigheim százszázalékos teljesítménnyel nyeri az idei bajnoki címet.