Csoda kellene Koppenhágában

2005. április 10. 18:30 © handball.hu

A világ egyik legjobb együttesével, a Slagelse Dream Teamjével találkozott a Dunaferr együttese a Bajnokok Ligája elődöntőjében. Ám sajnos ezúttal Anja Andersen vágya vált valóra: csapata győzni tudott Dunaújvárosban a magyarok ellen. Nem túlzás: a háromgólos hátrány szinte ledolgozhatatlannak tűnik a jövő heti, koppenhágai visszavágóra.

Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzés
Dunaferr NK - Slagelse DT 25-28 (12-10)
Dunaújváros - Jégcsarnok
v.: Breto Leon, Huelin Trillo (ESP)
gól: Radulovics B. 8/3, Ferling 4, Vincze 4, Kindl 4, Balogh B. 2, Pigniczki 1, Németh H. 1, Pálffy 1, illetve Popovic 12/5, Kliukaite 4, Fridrikas 4/3, Melgaard 3, Savic 3, V. Radulovic 1, Lungu 1
hetes: 4/3, illetve 10/8
kiállítás: 10, illetve 14 perc

Óriási hangulatban, négyezer néző előtt, Radulovics átlövésgóljával kezdődött a találkozó. Majd Melgaard fordult a védőjébe, ennek eredményeképp a bírók hétméterest ítéltek, melyet Popovic hagyott ki. Radulovics szerezte meg csapata második gólját beállós pozícióból. Pigniczki indulását Melgaard akadályozta meg, akit ezért kiállítással sújtottak a bírók. A megítélt büntetőből ismét Radulovics volt eredményes. Ferling a kapufát találta el, ezután ismét Radulovics lőtt gólt (7. perc: 4-0). Dán hétméteres következett és Fridrikas nem hibázott. Ferling, Valentina Radulovics, majd a fiatal Vincze Melinda folytatta a gólgyártást (10. perc: 6-2). Popovic hatalmas bombája után a csapatkapitány Bohus, majd Radulovics is kapufát lőtt.

Németh Helga lövését védte Leganger, majd megint ismét támadhattak a dánok: Melgaard ellen szabálytalankodtak a hazaiak, ám Fridrikas hétméteresét fogta a kiváló formában védő Pálinger. Melgaard szerencsés találata után Kindl lőtte Leganger karjaiba a játékszert. Vincze szabálytalan megmozdulása után Popopvic értékesítette az ezért járó hétméterest. Dunaferr oldalon is büntető következett, melyet az ekkor már öt gólnál járó Radulovics lőtt be. Magyar labdaszerzés után Pigniczki volt eredményes lerohanásból (18. perc: 8-5). Popovic tört át a védőkön, és szerezte meg csapata hatodik találatát. Ferling lövését biztos kézzel fogta Leganger, majd dán labdaeladást követően megint Leganger mutatott be bravúrt, de aztán Kindl végre bevette a norvég kapus hálóját (22. perc: 9-6). Klukaite nem hibázott és balszélről volt eredményes.

Úgy látszik, nem hiába zúgott a "mindent bele!", hiszen a Dunaferr emberhátrányból is gólt szerzett: Kindl lövésénél ismét tehetetlenül állt Leganger, aztán Melgaardot hagyták teljesen egyedül a magyar védők, aki ezt góllal büntette: 25. perc: 11-8. Leganger tornászta ki az egyébként kiválóan játszó Radulovics lövését. Lungu találatával egy gólra zárkózott fel a dán alakulat, s ezután Kiss Szilárd időt is kért. Kindl hatalmas kapufájával folytatódott a mérkőzés, és az átlövőt az akció után egy ideig ápolni is kellett. Komolyabb sérülés - szerencsére - nem hátráltatta Gabit, hiszen a következő találatával majdnem szétszaggatta a Slagelse kapuját. A Bohust helyettesítő fiatal Balogh beálló pozícióból szerzett csodaszép gólt, így a Dunaferr kétgólos előnnyel zárta az első félidőt (12-10).

Balogh kiállításával és Savic góljával kezdődött a második játékrész. Kindl bombázott, miután Savicot is kiállították, majd góljára gyorsan válaszolt Popovic (33. perc: 13-12). Ferling gólt, majd labdát szerzett, ám Radulovics kihagyta a helyzetet. Popovic, Balogh, majd Németh ejtésgóljával folytatódott a találkozó (37. perc: 16-13). Popovic hatodik gólját is megszerezte, ezúttal büntetőből. Melgaard kiállítása után a fiatal Vincze ejtette át Legangert, majd újabb dán kiállítás következett. Pálinger újabb bravúrja után Vincze kezéből pattant ki a labda, de a hazaiak kapusa ismét védett.

Savic lerohanásból gólt szerzett, ráadásul Baloghot kiállították a bírók, és második büntetése után véletlenül - Anja Andersen nyomására - piros lappal sújtották a bírók, amelyet némi tanakodás után visszavontak. Radulovics, Popovic, majd ismét Radulovics volt eredményes, így a Dunaferr ismét három góllal húzott el (45. perc: 20-17). Sajnos kiegyenlített a Slagelse: Popovic után Hörlykke, majd Melgaard volt ereményes (46. perc: 20-20). Bekövetkezett, amit csak rémálmunkban gondoltunk: Kliukaite góljával átvették a dánok a vezetést. Szerencsére a kínos állapot nem tartott sokáig, hiszen Ferling góljával hamarosan döntetlen volt az állás (48. perc: 21-21). A válogatott átlövő tarthatatlannak bizonyult, hiszen újabb találatával megint vezetett a Dunaferr. Popovic kétperces kiállítása után elképzelés nélküli újvárosi akciót láthattunk, ráadásul dán hétméteres következett, melyet Fridrikas értékesített. (51. perc: 22-22).

Fridrikas újabb gólt szerzett, aztán a Dunaferr megint eladta a labdát (53. perc: 22-23). Klukaite révén már két góllal vezetett a Slagelse a találkozó 54. percében, és Leganger kapuját továbbra sem lehetett bevenni. Szétesett a magyar csapat: Popovic kilencedik gólját is megszerezte, a hazaiak ezután időt is kértek. Csak Vinczének sikerült becsapnia a Slagelse kapusát ebben a periódusban: 23-25. Popovic büntetőből három gólra növelte a vendégek előnyét: 56. perc: 23-26. Melgaard megkapta harmadik kiállítását is, amelyet piros lappal büntettek a bírók. Vincze harcolt ki hétméterest (Radulovics belőtte), valamint kétperces büntetést Lungu ellen. Pálffy az 58. percben megszerezte első gólját, majd Popovics újra betalált (59. perc: 25-27). Fridrikas büntetőből volt eredményes, majd a meccs második részében bombaformában védő Leganger "csattanóként" hétméteres védett (25-28).

Anja Andersen csapata még soha nem nyert Magyarországon mérkőzést. Ezidáig...

Kindl lövését védi Leganger
17. p.: Lungu lő kapufát, azonban marad a labda, V. Radulovic ejt, majd fölémegy, és hetest kap a Slagelse
Lungu 10-9
26' 12": Kiss Szilárd időt kér

54. p.: Popovic 22-25
53' 16": Kiss Szilárd időt kér
Leganger ismét véd
55. p.: Popovic mellélövi a labdát
Vincze gyönyörű gólt dob szélről 23-25
dán hétméteres
Popovic 7m 23-26
56. p.: Melgaard 2' (harmadik: piros lap)
Vincze lövését Leganger védi
28' 57": Anja Andersen kér időt
60. p.: dán hetes következik
Fridrikas 7m 25-28