Keserves győzelem Németország ellen

2004. december 14. 17:35 © handball.hu

A magyar válogatott az első félidei gyenge, és a második felidei közepes játékkal 26-25-re legyőzte a németeket. Ha az a jó csapat, amelyik akkor is nyer, ha nem játszik jól, akkor a miénk nagyszerű. Tóth Tímea és Nagy Ivett jó teljesítménye ezúttal elég volt a diadalhoz a nem túl acélos germán alakulat ellen. Megnyugtató, hogy mindig van olyan játékosunk, aki a vállára tudja venni a csapatot.

Nagy Ivettet nem tudták tartani a németek
Félház előtt kezdődött a magyar-német mérkőzés. A két csapat legutóbbi tétmeccsén germán győzelem született a tavalyi világbajnokságon, így a lányok óvatos magabiztossággal készültek. Az a néhány német szurkoló, aki ilyen messze elkísérte a csapatot, abban reménykedett, hogy tízgólosnál kisebb vereséggel megússza a csapatuk.

A meccs előtt a helyi szervezők virággal köszöntötték a születésnapos Balogh Beát és a névnapjukat ünneplő Gabriellákat, Kindlt és Szűcsöt. Utóbbi melegítőben vette át, mert nem nevezték az összecsapásra.

Megint sok technikai hibával kezdődött a mérkőzés, a németek Jurack vezérletével 5-2-re elhúztak. A magyar csapat rosszul, a német tűrhetően játszott. A nyitott védekezésünk ellenszerét elég jól megtalálták a németek, Blacha, a beálló sorra kapta a labdákat, és Heike Schmidt, az irányító is be-befutott második beállósnak, így a németek őrizték két-három gólos előnyüket. Enerváltan, ötlettelenül játszott ekkor a csapat a mezőnyben is, és Pálinger is gyengén teljesített a kapuban. (11-5)

Kiss Szilárd időkérése valamelyest rendezte a sorokat, de ez is csak arra volt elég, hogy ne nőjön tovább a különbség.
(13-8) Pálinger végre védett egyet-kettőt, Tóth Timi lőtt egy gólt, és Radulovicsnak is sikerült végre betalálnia, annak ellenére, hogy két védő szó szerint a nyakán lógott. A félidő eredménye: 13-10 Németország javára.

A második félidő elején sikerült felzárkózni, de a játékunk továbbra is rettenetesen egysíkú volt. Semmi ötlet, vagy elképzelés nem mutatkozott, ráadásul a német kapuson is nehezen fogtunk ki, bár Radulovics azért megeresztett tíz méterről egy hálószaggató bombát, Balogh Bea pedig ejtésből végre kiegyenlített. (15-15).

Nagy Ivett két pompás megmozdulása után átvette a magyar csapat a vezetést. A 41. percben vezettünk először!
Ezután viszont beindult a henger, Nagy Ivett, Tóth Timi és Radulovics sorra lőtte a gólokat, valamint Pálinger is megtalálta a formáját. Most a németeknek nem sikerült semmi, de ebben szerepet játszott az is, hogy a hatosfalas védekezésünk jól működött. 17-21.

Baumbach beállása kissé megváltoztatta a játék képét, lőtt két gólt, máris szorosabb lett a meccs. 22-20.
Továbbra sem sikerült megnyugtató előnyt szerezni, de valahogy érezhető volt, hogy innen már nem veszíthetünk. Bár sokszor volt már rá példa, hogy jelentős előny után mégis vesztesen hagytuk el a pályát, ezért csak óvatosan mertünk reménykedni. Tóth Timi és Nagy Ivett nagyszerűen zárta a mérkőzést, így végül a csekély különbséget sikerült megőrizni.

Magyarország-Németország 26-25.