Megsemmisítő győzelem a románok ellen

2004. december 3. 1:03 © handball.hu

Debrecenben jó hangulatban kezdődött a magyar-román találkozó, hiszen sok néző kilátogatott a Főnix-csarnokba. Először csak futottak a magyar lányok a vendég válogatott és az eredmény után. Mindkét oldalon felváltva estek gólok, majd végül a 7. percben szerezték meg Radulovicsék a vezetést, és tovább már ki sem engedték a kezükből.

Tóth pihenés helyett inkább dobott 7 gólt
Ahogyan vártuk, az első félidő elején kemény ellenféllel néztek szembe lányaink. De Radulovics hetese után sorra lőttük a gólokat. Olykor sajnos a labdákat is az ellenfél kezébe. De a hibák sem késztették arra a románokat, hogy egy kis időre is visszavegyék a vezetést, hiszen ők is sorra kihagyták helyzeteiket, köszönhetően Pálinger kiváló teljesítményének. A szerencse is velünk volt olykor, amikor Radulovics, valamint Kindl labdája a román hálóőr kezéről illetve hátáról találta meg célját a gólvonal mögött. A 15. percben Kulcsár révén már 6 góllal, 12-6-ra vezettünk, és ezt az előnyt a félidő végére már nem csökkentették a gyakran szemfüles magyarok.

A második félidő is jól folytatódott, amikor Nagy Ivett szélsőbefutásból értékesített egy találatot, valamint Tóth Tímea 9 méterről szerzett bombagólt (20-12). Rövid perceken belül mindketten megismételték a bejáratott figuráikat (24-14). Görbicz Anita lőtt passzaival néha eladott egy-két labdát, de gyönyörű góljaival ismét elkápráztatta a közönséget, amikor csuklóból a felső sarokba lőtte a játékszert, megcsípte Dinu kapus elől Sirina indítását, és az üres kapuba sodorta az előle messzire, a hatoson belülre elpattogott labdát, vagy éppen csodálatos szélsőgólt cunderezett a hálóba. Kindl első félideji rossz cseréje után sem tétovázott, amikor messziről kellett felugrania, és öt alkalommal bombázott a hálóba. Egyedül Szűcs Gabin érződött az, hogy meg van illetődve a hazai közönség előtt, hiszen számtalan próbálkozásából egy sem ért hálót, csak a kapufát, vagy a román kapust.

A sok hiba ellenére sok értékesített támadást vezetett a magyar válogatott, és nem mellesleg a 24 kapott gól pedig a védekezést dícséri.

Magyarország - Románia 35-24 (18-12)
Debrecen, 3000 néző
Vez.: Dobrovits, Tájok

Magyarország: Pálinger - Görbicz 6 (2), Pigniczki 1, Tóth T. 7, Kindl 5, Ferling 2, Nagy I. 4. Csere: Sirina (kapus), Radulovics 5 (3), Mehlmann 2, Kulcsár 2, Siti E. 1, Lovász, Szűcs, Bohus. Szöv. kap.: Kiss Szilárd

Románia góllövői: Gogirla 6 (3), Ani-Senocico 5, Lungu 4, Varzaru 3, Ardean-Elisei 3, Manea 1, Avadanii 1, Bradeanu 1. Szöv. kap.: Cornel Otelea

Hétméteresek: 6/5, illetve 4/3
Kiállítások: 6, illetve 12 perc

Kiss Szilárd: Hétfőtől - pihenés nélkül - nagyon sokat edzettünk, és ez látszott a játékunkon, hiszen nem voltunk frissek. Három nap alatt 10 edzést tartottam a lányoknak. Időnként megfelelő teljesítményt nyújtott a csapat. A 35 lőtt gól mindenféleképpen jó. Az első félidőben a kilenc átlövésgól nagyon komoly teljesítmény, erre komoly támadójátékot lehet építeni. Főleg a 3-2-1-es védekezés tetszett, amely már a meccs elején megpezsdítette a játékot. Nagy örömet okozott egyes játékosok bátor kezdeményezése, valamint a meccs tempója is gyors volt.

Tóth Tímea: Keményebb csatára vártunk, bár a románok közül sokan lemondták a válogatottságot. Nagyon örülök, hogy így tudtunk játszani kintről, átlövő pozícióban. Bátran elmondhatom, hogy Kindl Gabival együtt mindketten igen jól játszottunk, örülök annak, hogy lehetőségünk volt bizonyítani a válogatottban.

Az elmúlt heti hátfájásomból szerencsére semmi sem maradt, bár kisebb náthával még küszködöm.

Úgy gondolom, hogy az edzések és a meccsek okozta fáradtsággal nem kell foglalkozni, és mindig csak a mérkőzések után lehet elfáradni, a hatvan percet ki kell bírni.

A hátralévő egy hét alatt jobban össze kell csiszolódnunk, hiszen a mai napon játszottam először tétmeccsen ebben a felállásban a társaimmal együtt. Már nagyon várom az Eb kezdetét, hét nap nagyon hamar eltelik.