Ausztria, Csehország, Ukrajna: fontos győzelmek idegenben

2004. május 29. 20:31

Újabb három Eb-selejtező mérkőzésen született "papírforma" eredmény. Az osztrák nemzeti csapat Vilniusban tudott nyerni, Fabikováék Izlandról távoztak győzelemmel, a Vb-elődöntős ukrán csapat pedig Portugáliában tudott nyerni.

Ma újabb két mérkőzéssel folytatódtak a 2004-es Európabajnokság selejtezői. A Herbert Müller vezette osztrák csapat nagy lépést tett az Eb-részvétel felé, miután a vilniusban megrendezett Litvánia - Ausztria találkozón háromgólos félidei vezetés után nyertek 32:30 arányban. A találkozó két főszereplője Tanja Logvin és Sorina Teodorovic egyaránt 10-10 góllal járult hozzá a győzelemhez, amely a 15. perc után már biztosnak látszott és a mérkőzés egyes szakaszaiban hétgólos előnyre is szert tudtak tenni a vendégek.

Herbert Müller a mérkőzés után elmondta, hogy sok technikai hibával játszott csapata és ennek köszönhetően a litvánok felzárkóztak, de a győzelem egy percig sem forgott kétségben.

Az osztrákokhoz hasonlóan a csehek is megnyugodthatnak, hiszen egy szoros mérkőzésen sikerült nyerniük Izlandon.

Eb-selejtező, első mérkőzés, Vilnius
Litvánia - Ausztria 30-32 (14-17)
gól: Bartaseviciene 7, Spalviene 5, Jusiene 5, Kiskyte 4, Latakaite 3, Jankeviciene 2, Vijunaite 2, Pekarskyte 2, illetve Logvin 10, Teodorovic 10 (3), B. Strass 7, Engel 2, S. Strass 1, Ofenböck 1, Fritz 1.

Eb-selejtező, első mérkőzés, Garoabaer
Izland - Csehország 26-27 (11-12)
gól: Tryggvadóttir 8, Gudmundsdóttir 6, Hólmgeirsdóttir 3, D. Skúladóttir 3, H. Skúladóttir 3, Ragnarsdóttir 3, illetve Saskova 6, Fabikova 5, Zamorska 4 (1), Kysucanova 4 (2), Knytlova 3, Valova 2, Vaakova 2, Arnosova 1.