Elúszó álmok a dánok ellen

2014. december 15. 20:12 © handball.hu

Norvégia megőrizte veretlenségét a csoportunk 2. fordulójában, ezzel eldőlt, hogy már csak egy hely maradhatott kiadó számunkra az elődöntőben. Dánia ellen életben tarthattuk volna továbbjutási álmainkat, ám magunknak tettük nagyon nehézzé ezt.

XI. nőikézilabda-Eb, I. középdöntő-csoport, 2. forduló
20 (9)
Dánia
23 (11)
Debrecen, Főnix Csarnok, 5000 néző
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 4 perc

Kiss Éva-bravúrral indult a meccs, és a kontrában szintén kapus-hárítás következett. A találkozó első gólját Jörgensen szerezte a 4. percben, majd hetesből is betalált az ellenfél. Jörgensen második találata után, 0-3-nál gyorsan időt kértünk, ami után Tomori harcolt ki egy büntetőt, melyet Triscsuk érvényesített. Tomori húzta-vonta a hátán a csapatot, de így is csak kapaszkodhattunk (12. perc: 4-6). Nörgaard hetesét Kiss fogta, aztán megint Tomori következett. A következő perceket Kiss segítségével bekkeltük ki, majd két gyors dán találat után jöhetett is a második időkérésünk (18. perc: 5-8). Tóth Gabi ismét hozzá tudott tenni, de a gyenge védelem mellett nehéz volt a felzárkózás. 6-9-nél nemcsak hetest ítéltek ellenünk, hanem kétperces emberhátrányba is kerültünk. A négyig nőtt hátrányunk kettőre olvadt, és a 28. perc második felében már a mínusz egyért támadhattunk, és a hátralévő időben nem ez volt az egyetlen ilyen lehetőségünk, ám a félidőben kettő maradt közte (9-11).

Kevesebb, mint két perc, és a dánoknál a plusz mezőnyjátékos rosszul elsült taktikája elég volt ahhoz, hogy végre egyenlítsünk (11-11). Rövid ideig tarthatott viszont csak az örömünk, és megint csak futhattunk az eredmény után (39. perc: 13-17). Tóth Gabi momentumai mindig új reményt hoztak, de Kristiansen mindig gyorsan ki is józanított minket. Az utolsó negyedbe érkezve már hat volt közte (15-21), s ez a fölény még plusz magabiztosságot is adott a riválisunknak. Mi láthatóan nem is találtuk már a helyünket a pályán, és talán ez okozhatta azt a benyomást, mintha osztálykülönbség lenne a két együttes között. Az 50. percben Kiss hetest hárított, mi pedig ilyen kis boldogságokon tengődtünk (51. perc: 16-22). Amikor már szinte eluralkodott a „minden mindegy”-érzés, érkeztek a váratlan, meglepő góljaink is (55. perc: 19-23). A komolyabb változáshoz viszont már sem hitünk, sem időnk nem volt, nem is beszélve a céltudatos ellenfélről. Végeredmény: 20-23.

A mérkőzés legjobbjai: Line Jörgensen és Kiss Éva

Németh András szerint a támadójáték volt gyenge: "Ennyit engedett most nekünk az ellenfél. Volt egy nagyszerű teljesítmény a kapuban Kiss Éva személyében, ő már hosszabb ideje jól teljesít. Sajnos elveszítettük a koncentráltságunkat, sok volt az eddigi mérkőzések terhelése. Az összes kipattanó az ellenfélé volt, támadásban sok volt a bizonytalanság, a rossz vállalkozás. Az akaraterővel nem volt gond, de a dánok ellen ez kevés."

Kiss Éva így nyilatkozott: "A védelmünk jó volt, csak 23 gólt kaptunk, ez jónak mondható, ám a támadójátékban javulnunk kell."

Jan Pytlick, a dánok szövetségi kapitánya nagyon elégedett volt csapata védekezésével, és a hét a hat elleni vészkapus játékkal is.