Csoportmásodikként a középdöntőbe

2014. december 11. 20:19 © handball.hu

Miután a lengyelek a továbbjutásukkal "hoztak nekünk" egy újabb pontot a középdöntőre, válogatottunk a spanyolok ellen a csoportelsőségről döntött. Egy végig kiélezett csatát vesztettünk el a legvégén, egyetlen góllal.

XI. nőikézilabda-Eb, A-csoport, 3. forduló
26 (13)
Spanyolország
27 (13)
Győr, Audi Aréna, 4800 néző
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 10 perc

Hatalmas szurkolói segítséggel indult a csoportelsőségről döntő mérkőzés, ahol a két csapat nagy tűzzel ugrott egymásnak (5. perc: 3-2). A játékvezetők idejekorán el is kezdték osztogatni a büntetőket, hogy gátat szabjanak a túl kemény ütközéseknek. 6-6-ig tartottuk a lépéselőnyt, ám a 15. percben jött a fordulat. Németh András hamarjában időt is kért, ami után kis híján Kovacsicz triplázott, de a másodiknál vonalat fújtak a francia bíró-nővérek (19. perc: 8-8). Mikor akcióban nem ment annyira, belőtt hetessel tartottuk magunkat (24. perc: 10-11). Kiss Éva hárításai úgy kellettek, mint egy falat kenyér, ám nehéz volt az ő helyzete is az üresen maradt spanyolokkal szemben. Szép akcióknak köszönhetően vettük vissza a vezetést (13-12), a félidőre azonban meg kellett elégednünk a döntetlennel (13-13).

Nem sokat lacafacáztunk, elkezdtük támadásban a kapus-mezőnyjátékos cserét alkalmazni. Planéta ismét jól kapcsolódott be, csak a második hullámban érkező ellenféllel szemben nem jött egyelőre a csodaszer. Távoli lövésekkel léptünk meg háromgólos különbségre (21-18), s ezt Duenas sem hagyhatta már szó nélkül. 21-20-nál Herr állt a kapunkba. A spanyol gólkirály, Martín büntetőből, majd akcióból is egyenlített, majd Pinedo találata után már mi aggódhattunk (49. perc: 22-23). Igazi idegek harcává alakult a játék, ahol emiatt sorra születtek rossz döntések (56. perc: 25-25). Triscsuk hetesei most is kincset értek, csakúgy, mint Herr ziccer-fogásai. Két perccel a vége előtt még mindig iksz volt az állás (26-26). Mangue távolról befutva gólt lőtt, a kontránk előtt Németh András kért időt. Planétáról Pinedót állították ki a hátralévő időre. Támadó szabálytalanság miatt elvesztettük a labdát, a spanyolok pedig némi edzői instrukció után kihúzták a maradék játékidőt. Végeredmény: 26-27.

A mérkőzés legjobbja: Tomori Zsuzsanna és Carmen Martín

Spanyolország 4, Magyarország 2, Lengyelország pedig 0 ponttal jutott tovább a szombaton kezdődő középdöntő-körbe, Debrecenbe.