Pontot mentettek a dánok

2014. december 9. 18:10 © handball.hu

Az Európa-bajnokság második fordulójában először egy hihetetlenül izgalmas román-dán találkozót láthattunk, majd egy sima ukrán-norvég csatát a B-csoportban Debrecenben.

XI. nőikézilabda-Eb, B-csoport, 2. forduló
Románia
29 (16)
Dánia
29 (12)
Debrecen, Főnix Csarnok, 1500 néző
Játékvezetők: Peter Brunovský, Vladimír Čanda (szlovákok)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 12 perc

A debreceni Főnix Csarnokban hazai pályát teremtő román szurkolók egy teljesen más román csapatot láttak, mint az előző mérkőzésen. Támadásban Cristina Neagut mintha kicserélték volna, Adriana Ţăcălie pedig szebbnél szebb gólokkal lepte meg először Toftot, majd Poulsent a kapuban. Időközben a dánoknak nem akadt vezéregyénisége, bár láthattunk hatalmas átlövéseket Burgaard-tól vagy éppen Stine Jørgensentől, de a másik oldalon Ungureanu remekül védte a kapura lövések majdnem felét (9/20). Még nem örülhetnek azonban a románok, ugyanis alig több mint 20 perc után Adriana Nechita egy indítás után rosszul érkezett a földre, és kézsérülést szenvedett. A félidőben 16-12.

A dánok magabiztosabban jöttek ki a folytatásra, leginkább Fisker csillogtatta meg tudását, miközben lassan közelített a dán csapat az ellenfeléhez. A 40. percre ki is egyenlítettek a skandinávok (20-20), ám Chiper, Ţăcălie és Perianu találataival ismét háromra nőtt a román előny. Egy nyolcperces román blokk azonban azt eredményezte, hogy a dánok ismét átvették a vezetést (23-24), és meccsben tartották magukat. Az utolsó öt perc Neagu vezérletével és Chintoan beállós góljával kétgólos román vezetést hozott, ám a dánok ekkor - ha lehet, - még higgadtabbak voltak. Stine Jørgensen gólja, majd az utolsó másodpercekben Susan Thorsgaard találata megmentette számukra az egy pontot. Végeremény: 29-29.

A mérkőzés legjobb játékosának a tízgólos Adriana Ţăcăliét és a nyolcgólos Maria Fiskert választották.