Egy pont az oroszok ellen

2014. december 7. 20:32 © handball.hu

A magyar válogatott óriási küzdelemben döntetlen eredményt ért el az orosz válogatott ellen az Európa-bajnokság első fordulójában.

XI. nőikézilabda-Eb, A-csoport, 1. forduló
29 (14)
Oroszország
29 (15)
Győr, Audi Aréna, 3500 néző
Játékvezetők: Peter Brunovský, Vladimir Čanda (szlovákok)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 6 perc

A már-már szokásos "első mérkőzés" hangulata volt a magyar-orosz csatának. Ugyan Kovacsics találatával a mieink szerezték meg az első gólt, utána majdnem tíz percig nem született magyar találat. Aztán Kovacsics újabb lövése ismét betalált Szidorova kapujába (2-5). Ez a különbség nem nagyon akart fogyni, mert a magyarok nem bírtak az oroszokkal, akik rendre rést találtak a falakon. Öt perccel az első félidő vége előtt kezdődött a felzárkózás: az utolsó öt perc azzal telt, hogy egy orosz gólra kettővel tudtak válaszolni a mieink. Félidőben: 14-15.

A második játékrész három magyar góllal indult, s ez fordítást jelentett (34. perc: 17-15), de az oroszok lemásolták a koreográfiát (38. perc: 17-18). Az egész félidőn keresztül biztató jel volt, hogy amikor az oroszok vezettek, hárommal sosem. A magyarok Planéta, Kovacsicz és Kovacsics gólaival rendre egyenlítettek, majd Mayer és Kovacsics növelték kettőre előnyünket (57. perc: 29-27). Ám Tomorit kiállították, és az emberelőnyben Szeny és Uszkova egyenlíteni tudott. Tíz másodperccel a vége előtt Németh András időt kért, ám végül nem sikerült betalálni Szidorova hálójába. Végeredmény: 29-29.

A mérkőzés legjobbjainak a hatgólos Triscsuk Krisztinát és a hétgólos Darja Dmirtijevát választották.

A magyarok legközelebb kedden 20.30-kor lépnek pályára a spanyoloktól hét góllal kikapó lengyelek ellen.

Németh András a találkozó utáni sajtótájékoztatón elmondta: csapata nagyon bután kezdett. Ennek oka szerinte az volt, hogy nem igazán tudták gyakorolni a felkészülés alatt a magas védőfal elleni támadásokat.

"Nincs öt-hat 180 centiméter magas játékosunk, így aztán elméletben hiába tudtuk, mit kell tenni, a gyakorlatban nem - értékelte a látottakat a szövetségi kapitány. - Éreztük, hogy az oroszok változatlanul világszínvonalú kézilabdát játszanak, noha az utolsó világversenyen nem voltak ott. A hibás kezdés után jól felálltunk. Az Eb-újoncok is hozzá tudtak tenni az összteljesítményhez. Ez volt csapatom első tétmérkőzése, innen csak javulni lehet. Remélem, fogunk is."

Hozzátette: nagyon tetszett neki, ahogy csapata küzdött és ahogy felállt a hátrányból.

"Aztán tőlünk független események miatt végül meg kellett elégednünk a döntetlennel" - mondta.

Jevgenyij Trefilov, az orosz csapat szövetségi kapitánya szerint nagyon nehéz egy tornát a házigazdák csapata ellen kezdeni.

"Sok hibával játszottunk, remélem, a folytatásban ezeket kijavítjuk" - összegezte gondolatait.

Planéta Szimonetta úgy vélekedett, tudnak tanulni a hibákból.

"Rosszul kezdtünk, és nehéz volt innen felállni. Amikor összeállt a védekezésünk és a támadójátékunk, akkor már kiegyenlítetté vált a mérkőzés" - mondta.

Kedden a vereséggel nyitó lengyelek ellen szintén a továbbjutás szempontjából fontos találkozó következik.