Pontvesztés nélkül nyertük a kupát

2014. október 12. 13:49 © handball.hu

Magyarország két sikerrel, és ezzel már a tornagyőzelemmel a tarsolyában várhatta a Provident Kupa záró mérkőzését, ahol Csehország csapata volt az ellenfél. A vártnál jobban megszenvedve, de hozta ezt a találkozót is a csapat.

Kiállítások: 0 perc Kiállítások: 2 perc
A lehető legerősebb összeállítással vágott neki a torna búcsúmeccsének a magyar válogatott, és rögtön nyitott védekezéssel próbálta meglepni ellenfelét. Ehhez képest a torna-utolsó csehek leptek meg minket, büntetőből és támadásoknál is hatékonyak voltak (10. perc: 5-7). Németh András időkéréssel rázta fel enervált együttesét. Görbicz először hetest értékesített, majd egy távoli átlövéssel szórta meg a cseh kaput, de a Kiss helyére érkezett Herr sem tudta fogni a rivális kísérleteit (14. perc: 7-10). Itt volt már nagyon az ideje a védelem összekapásának. Gyors kontrákkal zárkóztunk vissza (11-11), majd Szamoránsky szerezte meg ugyanígy a vezetést jelentő találatot (12-11). Planéta Szimonetta is belelendült, azonban hátul még mindig gyengélkedett csapatunk, így ismét futhatott az eredmény után (23. perc: 14-16). Görbicz stabilan hozta a büntetőket, ennek ellenére is hátrányból kellett az öltözőbe vonulni (16-18).

Herr védéseinek köszönhetően a 38. percben már kettővel mi „mentünk” (22-20), és abban bízhattunk, hogy ezúttal már nem lesz innen visszaút. Fejben és fizikálisan is elfáradni látszott ellenfelünk, miközben nálunk nem csökkent a lelkesedés (45. perc: 27-22). Viszont dicséretére váljon a cseheknek, hogy nem hagyták lerázni magukat: aktívan küzdöttek a komoly gólkülönbség megakadályozásáért (54. perc: 30-26). Herr büntetőt is hárított, majd a lefújás előtt nem sokkal a hetesre beállt Bíró tette ugyanezt. Összességében a végére szépítette a találkozó összképét válogatottunk. Végeredmény: 32-27.

A Provident Kupát az összes mérkőzés megnyerésével teljesítette Magyarország, s reméljük, ez a torna tényleg jól szolgálta az Eb-felkészülést.

Szlovákia - Ausztria 31-31 (14-16)