4(1)
Hétméteresek: 8/5 Hétméteresek: 3/3
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 12 perc
Piros lap: Søbstad Molid
Az első félidei stabil norvég előny után a szünetben mindent egy lapra tettek fel a románok. A szabadságot felhasználva, lassacskán egyre közelebb kúsztak, s a játékrész közepén már ők mentek (20-21). Több mint tíz perces norvég gólcsendet tört meg Mörk. Tíz perccel a vége előtt 22-23-ra állt a találkozó. Geiger hátsérülése szorult ápolásra, aztán egyenlítettek a skandinávok, ráadásul Neagu is két percre a kispadra kényszerült. Nechita ez alatt is betalált, ráadásul Molid a harmadik kétperces kiállítását elszenvedve a lelátóra kényszerült piros lappal (52. perc: 23-24).

Löke egyenlített, aztán Herrem fordított a meccs állásán (53. perc: 25-24). Oftedal továbbra is bizonyította profizmusát, amire nagy szükség volt ezen a napon. 27-26-nál kétperces kiállítást kaptak a románok, s Nora Mörk kihagyta a párhuzamosan megítélt hetest. A román támadást viszont hátrányból is érvényesítette Geiger. Bő egy perccel a vége előtt egálra állt a csata (27-27). A románok támadtak, de Neagu rontott. Löke hetest próbált kiharcolni, de nem sikerült. Norvég támadás maradt, ám Mörk nem talált be. Visszafelé Ardean Elisei lövését Grimsbö kifogta. 27-27-es rendes játékidős eredmény után jöhetett a hosszabbítás.

Oftedal hetedik találata volt a hosszabbítás első gólja. Neagu a kapu mellé lőtt, visszafelé viszont Löke volt eredményes. Nechita szépített, aztán Mörk hetest, és kiállítást harcolt ki Ardean Eliesi-jel szemben. Alstad első idei vb-gólja pont jókor sült el (65. perc: 30-28). Hátrányból Geiger talált be, de Löke gyorsan felelt. Az első öt perc után: 31-29.

A második öt perc elején újabb norvég gól jött, a románoknál Bradeanu talált be. Egy skandináv hiba után villámban Perianu talált be, Oftedal pedig a kispadra szorult (32-31). Mörk hátrányból lőtt egy óriási szélsőt, amire Manea kontrázott. 33-32-nél a két perces ítélet elmaradt a románokkal szemben, de a hetest Alstad belőtte. Utána Nechita szerzett gólt, de már alig maradt idő. Herremnek viszont ez is elég volt a 35-33-as végeredmény beállításához.

A mérkőzés legjobbja: Leidi Löke

Hollandia
30 (15)
Lengyelország
25 (8)
Dánia, Herning, Jyske Bank BOXEN, 9500 néző
Játékvezetők: Vanja Antić, Jelena Jakovljević (szerbek)
A mérkőzés legjobbja: Nycke Groot

Nem tudni, melyik a nagyobb meglepetés, Hollandia vagy Lengyelország menetelése, de az utóbbi egy-két év tapasztalatai alapján mi az előbbire tippelnénk. A hollandok egyedül a svédek ellen pottyantottak el mindössze egy pontot, úgy jutottak az idei vb elődöntőjébe. Lengyelország nemcsak minket ütött ki egy kiélezett találkozón, hanem az oroszokat is búcsúztatta. Valószínű azonban, hogy az elmúlt két összecsapáson annyira elfáradt a csapat, hogy már az ereje utolsó tartalékait élte fel az elődöntőben. A magabiztos hollandok már a csoportkörben is fölé nőttek ellenfelüknek (31-20), majd a legjobb négy között is lendületes támadójátékkal, és erőfölénnyel hozták az első félidőt 15-8-ra.

Hollandia egy teljesen más támadó ritmussal fellépve, biztosan vezetett a statikusabb játékot képviselő lengyelekkel szemben (41. perc: 21-14). Kim Rasmussen időkérése után közelebb férkőzött csapata (21-16), de még így is túl távolinak tűnt minden. Ráadásul a hollandok megint csak belehúztak, így ismét ugyanott tartottak az alakulatok (23-16). Két gyors lengyel gól jött, és a sokak által már leírt piros-fehérek szó szerint megtáltosodtak (51. perc: 24-20). A győri Broch válaszolt erre, ami után gyors találatok jöttek mindkét oldalon. Lengyelország bármit is tett, a végjátékhoz közeledve egyértelművé vált, hogy itt már csak a gólkülönbség lehet a kérdés a narancs csapat javára. Hollandia 30-25-re nyerte az elődöntőt, s ezzel története során először ért ide, és nyerhet akár még világbajnokságot is a nemzeti együttes.

XXII. nőikézilabda-vb, helyosztó az 5-8. helyért