A lengyelek lesznek a franciák ellenfelei!

2013. december 15. 19:52 © handball.hu

Németország után vasárnap Lengyelország a végjátékban fordítva egy fantasztikus hajrával verte meg a románokat, s kvalifikálta magát a világbajnokság negyeddöntőbe Újvidékről. Ahogy az már a korábban végződött belgrádi összecsapáson kiderült, Franciaország vár rá a következő körben.

XXI. nőikézilabda-vb, nyolcaddöntő
Lengyelország
31 (13)
Románia
29 (17)
Szerbia, Újvidék (Novi Sad), Spens Aréna, 2000 néző
Játékvezetők: Ivan Mošorinski, Aleksandar Pandžić (szerbek)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 2 perc

Lendületes támadójátékkal indítottak a lengyelek (4. perc: 3-1), s innen a románok csak a kilencedik percben tudtak fordítani (4-5). A lendület annyira vitte előre a csapatokat, hogy a védekezésre nem maradt idő (13. perc: 7-9). A lengyel időkérés után picit lelassult a játék, de ez inkább az ellenfélnek kedvezett. Ungureanu gyorsan Tolnaira lett cserélve, társai elöl pedig igazán hatékony támadójátékot is mutattak (19. perc: 8-12). Kudlaczék nem hagyták lerázni magukat, így belátható távolságban maradtak a szünetre is. Félidőben: 13-17.

A folytatás megint főleg a támadásokról szólt, őrületes futásokat láttunk egyik oldalról a másikra, ahol sokszor nem lehetett már eldönteni, ki, kitől is szerzett eredetileg labdát (39. perc: 19-22). Ungureanu visszajött Tolnai helyére, a másik kapuba pedig Gapska érkezett. 21-23-nál emberhátrányban is pluszra mentettek a románok, és bár rendesen megdolgoztak érte, de stabilan tartották tovább a három-négygólos fórt. 23-26-nál Wojtas fejbe dobta Ungureanut, akit ugyan ápolni is kellett, de végül bent tudott maradni a pályán. Grzyb hetedik találatával kettőre olvadt a hátránya, utána pedig Kulwinska hozta fel egyre az alakulatot (53. perc: 25-26).

Tadici mester nem várhatott tovább az időkéréssel, ha el akarta kerülni a szoros végjátékot. Kudlacz ezután egyenlített, két támadással később pedig Wojtas vette be a román kaput, s ezzel már náluk volt az előny (56. perc: 27-26). A románok teljes sokkban hirtelen már hárommal maradtak le (58. perc: 29-26). Neagu hetest értékesített, és még két perc volt hátra. A románok a lengyel helyzetnél labdát szereztek, de nem jött össze a támadás. Az utolsó percben Wojtas betalált, majd Bradeanu, s huszonkét másodperccel a lefújás előtt időt kért a lengyel szövetségi kapitány. Kudlacz értékesítette az akciót, Manea pedig már csak szépíteni tudott. Végeredmény: 31-29.

Lengyelország ezzel kiejtette Romániát, a legjobb nyolc között pedig Franciaországgal találkozik szerdán.

A mérkőzés legjobbja: Alina Wojtas