A magyar válogatott gálaelőadása

2005. március 23. 22:26 © handball.hu

A megfiatalított magyar válogatott gálaelőadást tartott a győri Magvassy-sportcsarnokban. Könnyed játékkal, jó védekezéssel és kiváló kapusteljesítményekkel 21-8-as félidő után 41-19-re győzött Szlovákia nemzeti csapata ellen.

Vérten: pontos védekezés, magabiztos helyzetkihasználás
Magyarország- Szlovákia 41-19 (21-8)
Győr, Magvassy-sportcsarnok, 2500 néző
Vez.: Horváth, Marton (magyarok)
Magyarország: Pálinger - Balogh 7, Borbás, Hornyák 2, Kindl 6, Vérten 6, Görbicz. Csere: Sugár, Herr (kapusok), Ferling 8 (5), Mehlmann 2, Szűcs 5, Gaál 3, Kenyeres 2.
Szövetségi kapitány: Németh András.
Szlovákia: Vaverková - Fábryová, Tobiásová, Benczová 2, Halásová 2, Tóthová 9 (6), Stuparicová 3 (1). Csere: Konceková (kapus), Hrabovská, Hascáková 3, Skolková, Stetáková.
Edző: Tibor Starsích.
Kiállítások: 8 illetve 10 perc
Hétméteresek: 5/5 illetve 7/10.

A mérkőzés előtt a 75. válogatottságát ünneplő Sugár Tímeát és Görbicz Anitát köszöntötte a Magyar Kézilabda Szövetség.

Vérten indulásgólja adta meg az alaphangot, majd Ferling büntetőből megduplázta a különbséget. Kindl és Mehlmann sistergős bombái közé egy lerohanásos Vérten-gól fért be, így az 5. percben már 5-0 volt az állás.

Parádéztak a magyar lányok, a gyönyörűen kidolgozott, felállt fal elleni támadások éppoly eredményesek voltak, mint a gyors megindulások. A védekezésünk szorosan és hatékonyan működött, így hamar kialakult a jelentős különbség (14. perc: 10-3). A szlovák csapat emberelőnyben sem volt igazán eredményes, mert Pálinger több ziccert, sőt egy hetest is hárított.

A csereként beálló Sugár Timi egy szép védéssel nyitott, de kijutott neki a rosszból is, mert a Horsens elleni meccs után most megint fejen találta egy lövés. Szerencsére gond nélkül folytatni tudta a játékot, miközben a különbség a védéseinek köszönhetően is egyre nőtt (25. perc: 19-5). Vérten és Balogh egyszer sem hibázott ziccerben, Kindl és Szűcs pedig könnyedén lőtték át a falat. A vendégeknél a kiváló Tóthová (akinek korábban a magyarországi szerződtetése is felmerült) hetes- és átlövésgóljaival tartotta a lelket a csapatban, bár a vendégeknek még a 10 gólon belül sem sikerült kerülniük. A félidőre 21-8-cal vonultak a csapatok.

A második játékrész elején nyitottabb védekezésre váltott a szlovák csapat, nálunk pedig Ferling irányított, a balszélre Kenyeres állt, míg a jobbátlövő pozíciót Hornyák, a beállót pedig Gaál foglalta el. Sugár és Balogh percei következtek: előbbi bombaformában védett, két hetest is hárított, míg az utóbbi biztos kézzel lőtte be a ziccereket (40. perc: 27-13).

Herr Orsolya debütált a magyar válogatottban, Kindl tartotta jó lövőformáját, a védekezésünk pedig továbbra is szoros és hatékony maradt (49. perc: 33-17).

A végjátékra könnyed gálaelőadás alakult ki, olyannyira, hogy a különbség húszra nőtt (54. perc: 38-18). Herr Orsolya lehúzta a rolót, a megindulások után pedig Vérten, Kenyeres és Szűcs biztos kézzel értékesítette a helyzeteket. A végén egy időntúli szabaddobás kimaradt, de ezt már senki sem bánta (41-19).

A mérkőzés folyamán a Balázs-kupán résztvevő kézispalánták végig lelkesen biztatták a csapatot. Öröm volt hallani, ahogy a hangosbeszélőt kisegítve a cérnahangú kórus bemondta a játékosok keresztnevét.