Kulcsfontosságú meccset nyert az ETO

2013. május 5. 16:12 © handball.hu

Az eddigi évek nemzetközi kupaezüstjeit követően talán a valaha tapasztalt legnagyobb elszántsággal készült az idei BL-trófea meghódítására a Győri ETO. A döntő első meccsén, Larvikban, nagy küzdelem árán hozta ehhez közelebb magát a csapat.

Larvik, Arena Larvik
Játékvezetők: D. Florescu, A. Duta (románok)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 8 perc
Az utolsó edzést is megtartotta Ambros Martín a BL-döntő előtt a Larvik Arénában. A norvégok elleni felkészülésben a visszafutások fontosságára helyezte a hangsúlyt a vezetőedző. Az utolsó simítások elvégzésével a csapat teljes fizikai, taktikai és lelki felkészültségben várta a délutáni összecsapást.

Mindkét oldalon kimaradt helyzetekkel indult a BL-döntő, s Amorim jóvoltából a 3. percben született az első gól. Leganger és Lunde is gyorsan bemutatkozott, s elég volt egy olyan magyar támadás, ami teljesen elhibázottra sikeredett, majd az ellenfél kontrázni tudott, és máris elvesztette lépéselőnyét a vendégcsapat (10. perc: 4-3). Sullandra bátran támaszkodhatott az ellenfél, aki az emberhátrányát is okosan használta ki (13. perc: 6-4). Radicevic hozta vissza hátrányból együttesét (16. perc: 6-6).

Tervel harcos védőmunkája meghozta gyümölcsét, s az első kettő találata után Radicevic továbbra sem állt meg, hanem zsinórban négyig jutott Legangerrel szemben (18. perc: 7-9). Riegelhuth és Koren lerohanásaival könnyen egyenlített a Larvik, majd újra Riegelhuth futotta le a riválist (22. perc: 10-9). Hosszú idő gólképtelenségét Rédei-Soós törte meg, de Leganger ez az egy kis „kilengés ellenére is” egyszerűen uralta a saját területét. A 28. percben Kovacsics Blanco durva lerántásának következtében a bal könyökére esett, s folytatni sem tudta a játékot. Görbicz akcióból volt eredményes, majd hetessel hozta volna vissza egálra csapatát a félidőre, ha a sípszó határán Blanco nem talál még be (13-12).

A szünet után rögtön örülhetett egy büntető elmaradásának a Győr, de így is még javában lett volna mi miatt reklamálni a román bíróhölgyek felé. Az első játékrészt kétperces büntetések osztása szempontjából megúszták a kisalföldiek, s Tervel volt az első elszenvedő. Sokszor erőtlen lövések jöttek magyar részről, vagy egyszerűen a kétségbeesett kísérletek rendes lövőhelyzetig sem jutottak (36. perc: 17-13). Ambros Martínnak szüksége is volt egy időkérésre, hogy felszítsa a lassanként kihúnyó tüzet lányaiban. Görbicz és Löke szinte tapasztalatból szerezték a következő zöld-fehér gólokat, s hozták vissza éles versenybe csapatukat (40. perc: 17-15).

Kovacsics mindenki legnagyobb örömére vissza tudott térni a pályára, s a egyetlen gólnyira csökkentette együttese hátrányát (17-16). Gjekstad edző hamarjában fékezni is akarta ezt az váratlan fordulatot, s megállítani a norvégok ötperces gólképtelenségét. 17-16-nál Görbicz büntetőjét Leganger vidáman rúgta ki, de a következő ugyanilyen lehetőségénél Anita már egyenlített (13. perc: 17-17). Löke gólja hozta ezúttal a győriek boldogságát, majd Radicevic talált be, s ekkor már a kilencgólos larviki gólcsend ellen szólalt fel Gjekstad mester, ezzel kihasználva utolsó ilyen esélyét is (45. perc: 17-19).

Breistol hetest harcolt ki, ám Riegelhuth lövését Lunde védte. Sulland volt, aki a hosszú norvég gólnélküliség ellen megoldást jelentett (49. perc: 18-19). Az 55. percben egyenlítési lehetőséghez jutott a házigazda, de az kimaradt, s a túloldalon nagy küzdelem után Görbicz volt - nem is akárhogyan - eredményes. Sulland lövését Lunde fogta, s a kontrában újfent Löke talált be saját pozíciójából (20-23). Kevesebb, mint másfél perccel a vége előtt Martín kikérte még idejét, s bár még Blanco egy hetest kiharcolt, amit Nora Mörk bedobott, még egy Amorim-ziccer belefért. Végeredmény: 21-24.

A meccs legjobbjai: Cecilie Leganger, Heidi Löke