DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYoeBPdK' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Igazán meglepődhettünk! | handball.hu - kézilabda

Igazán meglepődhettünk!

2012. december 7. 17:49 © handball.hu

Habár csapatunk az Eb első meccsén kikapott a horvátoktól, ezután a németeket mentálisan is felülmúlta. A C-csoport utolsó játéknapján aztán egy igazán meggyőző játékkal húzták be lányaink a következő két pontot, mely a középdöntőben is sokat érhet.

X. nőikézilabda-Eb, C-csoport, 3. forduló
32 (17)
Spanyolország
31 (14)
Szerbia, Újvidék (Novi Sad), SPENS Aréna, 3700 néző
Játékvezetők: Branka Marić, Zorica Mašić (szerbek)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc

A csapatunk repülőrajtot vett: alig három perc alatt már négy magyar gólnak örülhettünk, miközben Herr hálója meg sem rezzent. Jorge Duenas eddig bírta, és gyorsan időt is kért. A lányaink összeszedettsége szerencsére nem változott, mg a túloldalon egyedül Martín volt képes húzni együttesét előre. Herr ziccereket hárított, válogatottunk pedig szépen haladt előre, stabil védekezést mutatva (9. perc: 6-2). A szerb játékvezető hölgyek hamar elkezdték a kétperceket osztani mindkét oldalon, az első áldozatunk Szekeres volt. Tizenhárom percnek kellett eltelni ahhoz, hogy Martínon kívül más spanyol is gólt szerezzen, ezt az átkot Beatriz Fernandez törte meg (8-4). Pena a beállása után szinte azonnal betalált, ráadásul Szekeres hamarjában a második kiállítását is összeszedte. Csapatunk emberhátrányban is menetelt előre, és tartani tudta fórját (19. perc: 11-7). A spanyolok megnyitották védelmüket, és az ezzel szerzett labdákkal tudott gyors indításokat vezetni. Alonso harmadik találata után Karl Erik Böhn is időt kért, mielőtt bajba kerülhetne csapata (11-9). A 22. percben, 12-11-nél Görbicz szorult ápolásra a lába miatt, Pena harmadik góljával pedig egyenlített a spanyol gárda (12-12). Ez a felzárkózás nem tudta megzavarni a magyarokat, gyorsan visszaállították a stabilabb vezetést (28. perc: 16-13), és harminc perc után is piros-fehér-zöld előnyt jegyezhettünk (17-14).

A második napon sérülés miatt nem játszó Veronica Cuadrado ezúttal pályára tudott lépni. Tomori első félidőben nyújtott nagyszerű teljesítménye a szünet után sem gyengült, mezőnyben és büntetőből is megszórta magát (35. perc: 20-16). Amire idáig nem volt példa az Eb-n: Spanyolország kapuscserére kényszerült, Gonzalez váltotta az előző két meccsen nem akárhogy védő Navarro-t. Szintén ritkán látni olyat, hogy Duenas reklamáljon a játékvezetőkkel szemben, de most ez is megtörtént (41. perc: 24-20). Vincze Melinda becserélését rögvest góllal hálálta meg. Görbicz sérülése nem bizonyult komolynak, vissza tudott térni a játékba. A hispánok a játékrész közepére már szépen felzárkóztak (26-25), de egyenlíteni nem sikerült, többek között Réde-Soós góljainak is köszönhetően (53. perc: 29-27). Herr Orsolyát rendre tudta éltetni az ezúttal is szépszámú magyar szurkolósereg. A hajrában nem hogy szorult volna a hurok, hanem megint csak rákapcsolt csapatunk (27. perc: 32-28). Szinte félpályáig nyitotta meg védelmét Spanyolország, de lerohanáshoz így sem tudott labdát szerezni. Mangue és Pinedo találataival már csak kettő volt közte, de szerencsére közben az idő is robogott előre, és már csak egy perc maradt hátra. Ez pedig még egy spanyol gólra ugya elég volt, de a magyaroktól a siker elvételéhez nem. Végeredmény: 32-31.

A mérkőzés legjobbja címet két Ferencváros-játékos, Tomori Zsuzsanna és Nerea Pena kapta.