3
9
Hétméteresek: 2/2 Hétméteresek: 8/5
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 4 perc

Mindkét csapatban Anita szerezte az első találatokat: nálunk Görbicz, az ellenfélnél pedig Gace. A támadásunk jobban működött, mint a védekezésünk, így sajnos mindkét oldalon felváltva potyogtak a gólok (10. perc: 5-5). Görbicz magabiztosan dobta a hétmétereseket, a Vojvodina csarnokban megjelent szép számú magyar szurkoló legnagyobb örömére. A drukkerek jó része egyébként már az előző mérkőzésen is az arénában tartózkodott, és bár a pályán csak spanyol és német játékosokat láthatott, csapatunkat éltette. A játéktéren Görbicz és Tomori húzta előre az együttest, a mi térfelünkön viszont a gyors horvát helyzetek kihasználtsága túlságosan is jó volt (18. perc: 10-9). Az Érdből jól ismert Elez is hozta a formáját, így a horvátok egyszerűen lerázhatatlanok voltak (24. perc: 12-12). Görbicz negyedik hetes-kísérleténél már túlját az eszén Zderic, Zebic azonban csak nem akart rontani. Alig két perccel a szünet előtt Tomori megsérült, és csak bizakodni tudtunk, hogy nem komoly a dolog. Klivinyi hamar góllal köszönt be, majd Vérten egyenlíthetett volna, de a helyzet kimaradt, így egygólos hátránnyal várhattuk a folytatást (15-14).

Szerencsére a szünet után megint számíthattunk Tomori játékára, ami valóban jól jött ilyen szoros helyzetben. Örömteli volt látni, ahogy minden egyes labdáért az utolsókig harcolnak a lányok, bárcsak ne kényszerültünk volna ilyen éles küzdelmekre. Maja Zebic igazi vezérként vitte előre a horvátokat (40. perc: 19-16), nekünk pedig semmi sem akart sikerülni. Szövetségi kapitányunk 21-16-nál időt kért, csak az volt a kérdés, ez az ötgólos különbség ledolgozható lehet-e még. Szucsánszki pályára küldése gyümölcsözőnek bizonyult, csakúgy, mint a gyorsan járatott labdával vezetett támadások. A hátrányunk gyorsan kettőre olvadt (46. perc: 21-19), majd a Herrt váltó Kiss fogott ziccert. 21-20-nál már a horvát kapitánynak kellett összerázni elbizonytalanodott csapatát. Tomori már a nyolcadik találatát jegyezte, mikor már egyszerre öt Fradi-játékos mozgott a pályán. Ekkor Szamoránsky találatai jöttek nagyon jókor, s a csapat kiegyenlített (53. perc: 24-24). Zebic azonban megint felpörgött, és hiába volt már nálunk a vezetés is, újra csak rohannunk kellett. 26-26-nál Szucsánszki hetest rontottés már csak két és fél perc volt hátra. Kiss ziccert fogott, Szamoránsky kis híján labdát szerzett. 27-26-nál Görbicz belőtte a büntetőt, majd az utolsó horvát támadásnál jött a dráma. Kiss kifogta a kapura lövést, de a labda olyan szerencsétlenül pörgött le róla, hogy a kapuban landolt. Ezzel a találattal nyerte meg Horvátország az első csoportmeccsünket. Végeredmény: 28-27.

A mérkőzés legjobbjai: Maja Zebic, Rédei-Soós Viktória