Újvidék is nekilendült

2012. december 4. 18:01 © handball.hu

18.15 órai kezdettel Újvidéken is megkezdődtek a 2012-es Eb küzdelmei. A sort a Németország - Spanyolország meccs nyitja. Az első félidőt fej-fej mellett húzták le a csapatok, s a végén a spanyolok ereje érvényesült.

X. nőikézilabda-Eb, C-csoport, 1. forduló
Németország
20 (12)
Spanyolország
23 (13)
Szerbia, Újvidék (Novi Sad), SPENS Aréna
Játékvezetők: Malene Kroløkke Lythje, Karina Christiansen (dánok)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 6 perc

Bár a gólok sorát a németek nyitották, a spanyolok védekezésüknek és remek kapusteljesítményüknek köszönhetően gyorsan átvették a vezetést. Gyors támadójátékkal rukkoltak elő, és az összeszokott belső emberek is remekül mozogtak a falban (10. perc: 2-4). A germánoknak ezzel szemben távolabbi lövésekre kényszerültek, ebben főként Steinbach jeleskedett. A hispán heteseket szokás szerint biztos kézzel dobta Carmen Martín, aki nem mellesleg mezőnyből is rendre borsot tört Woltering, majd a büntetővel szemben beálló Schülke orra alá. A frissen honosított Barbosa már az első játékrész közepén megkapta a második kétperces kiállítását, így innentől jobban oda kellett figyelnie minden mozdulatára. A csapatok nagyon kiegyenlített harcot folytattak, de a lépéselőny többségében Spanyolországnál volt. A félidő hajrájában a ferencvárosi Pena is pályára lépett, és hamar helyzetbe is került, ám az kimaradt. Nem sokkal később a túlsó térfélen támadt aggódnivalója Jorge Duenasnak, mikor 10-10-nél Cuadrado lába úgy megsérült, hogy csak kísérettel tudta elhagyni a játékteret. Nadgornaja kétperces kiállításával a szünetig hátralévő szinte teljes időre emberhátrányba került csapata, és Aguilar találatainak is köszönhetően ezt az ellenfél ki is használta. Félidőben: 12-13.

A folytatásban is kiegyenlítetten zajlott minden a játékterületen: kapuscserét senki sem eszközölt, bár Woltering félidei statisztikája (21%) jóval gyengébb volt, mint Navarróé (39%). A játék tempója sokat lassult az addig látottakhoz képest, és hosszúra nyúlt támadásokat láthattunk. A spanyoloknál a harmadik negyedórában mindössze két játékos tudott gólt szerezni: Pena egyet, Begona Fernandez pedig hármat (45. perc: 18-17). A németeknél Woltering is kezdte felszívni magát, emberhátrányban ziccereket fogott, így hiába fordult előtte a kocka, csapata nem került nagyobb bajba (50. perc: 18-19). Ez a periódus mindkét fél számára gólcsendesen telt, ezt végül Macarena Aguilar törte meg. 18-20-nál előbb a németek (Zapf), majd a spanyolok (Barbosa) rontottak hétméterest, innen is látszott az együtteseken a feszültség. Martín viszont a következő lehetőséggel élt, így alig négy perccel a vége előtt már háromgólos volt válogatottja fórja (19-22). Németország élt is az egy játékrészben kétszeri időkérés-lehetőségével. Legeredményesebbje, Steinbach ezután betalált, viszont Althaus nagyot hibázott, mikor szabálytalan védekezésért kiállították, így a legrosszabbkor jött az újabb létszámhátrány. A maradék időben spanyol találat még egy büntetőből született, s az olimpiai bronzérmes így az első Eb-pontjainak örülhetett. Végeredmény: 20-23.

A mérkőzés legjobbjai: Laura Steinbach, Carmen Martín