A Larvik nyert, sorsa az FCM kezében

2012. március 10. 16:16 © handball.hu

A lehető legnehezebb helyzetbe sodorta magát a Larvik a BL-középdöntő utolsó fordulójára, miután hazai pályán kikapott az FCM-től. Ma kiderül, végzetes volt-e ez a lépés: az ETO-t hazai pályán legyőzte, de a továbbjutás az FCM-en múlik.

Fotó: Kállai Márta
Bajnokok Ligája, középdöntő, 1. csoport, 6. forduló
Larvik HK
32 (13)
25 (11)
Larvik, Arena Larvik, 3000 néző
Játékvezetők: Matija Gubica, Boris Milosevic (horvátok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 2 perc

Egy Blanco-dupla jelentette az első örömöket a larviki szurkolóknak, majd a vendégek ezután is az eredmény után futottak, melyben nagy szerepe volt Leganger nagyszerű teljesítményének is (6. perc: 4-2). A norvégok hatosfala is jobban működött, mint a magyar csapaté, ám, amint az ETO játéka agresszívebbé vált, máshogy alakult a helyzet. A nyolcadik percben egyenlített a vendégcsapat, és a játék igazi tempója ezután alakult ki. Ez már sokkal jobban feküdt a zöld-fehéreknek, akik a feljavult védelmüknek is hála a 16. percben már vezettek (5-6). Gjekstad tréner elejét is akarta venni egy újabb komoly vereség lehetőségének, az 5-7-nél elsütött időkérés-lehetőség után Kurtovic két, egymás utánban lőtt gólja igazolta is a kényszerű pauzát. A Győr ennek ellenére nem hagyta, hogy a rivális irányítson (23. perc: 7-9), ám a stabilabb előny kiharcolásánál a gépezetbe folyamatosan hibák csúsztak (27. perc: 10-10). Johansen és Kristiansen gyors kontrái után váratlanul a meccs pillanatok alatt a hazaiak kezébe került (29. perc: 12-10), és a Győri ETO az időkérés ellenére sem tudott már a szünetig ezen érdemben változtatni. Félidőben: 13-11.

Alig kezdődött el a második játékrész, a győriek máris Vérten sérülése miatt aggódhattak. Az ETO abban bízott, hogy az első félidőhöz hasonlóan most is Pálinger lehet inkább a kapuban az ellenszer, mint a válogatottbeli társai által sokkal jobban ismert Lunde Haraldsen. A norvégok a „jól bevált” Legangeren” nem akartak változtatni, és ez a biztos háttér az összjátékra is kihatással volt (35. perc: 16-12). Közben Tonje Larsen is rövid ápolásra szorult a kispadon, mialatt a magyarok felzárkóztatásában Amorim vette ki szervesen a részét (17-15). Az ajtó-ablak ziccer helyett Görbicz Radičević-nek passzolt, aki kihagyta a helyzetet, majd 19-16-os állásnál a Győr még emberhátrányba is került. A Larvik kőkemény védekezése egyáltalán nem segített ellenfele felzárkózási kísérleteinek, és Kristiansen újfent villantott (43. perc: 21-16). A félidő közepére aztán még tovább nőtt a skandináv fór (23-17).

A hátralevő percek egyre inkább azt jelentették, hogy a győriek vereségével/Larvik pontszerzéseivel a norvég csapat sorsa a csoport utolsó találkozóján dől el. Amennyiben a dán FCM győzni tud este az Itxako otthonában, úgy ő jut az elődöntőbe a Larvik helyett. Ha bármi más lesz ott a végeredmény, akkor a Larvik jut a BL idei legjobb négy csapata közé.

Végeredmény: 32-25.