Pontvesztéssel is megvan a csoportelsőség

2012. március 4. 16:51 © handball.hu

A Győri ETO számára egyetlen feladat maradt a hátralévő két BL-középdöntőbeli fordulóra: a csapat mindössze egy pont megszerzésével megnyeri a csoportját. Az FCM larviki győzelmével pedig ez duplán bebiztosítódott.

Bajnokok Ligája, középdöntő, 1. csoport, 5. forduló
25 (11)
Grupo Asfi Itxako Navarra
25 (13)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok
Játékvezetők: Lars Geipel, Marcus Helbig (német)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 6 perc
Egy Görbicz-találattal, majd a túloldalon 5-1-es védekezéssel indított az ETO, ami Barbosa kiiktatását szolgálta. Egozkue két góljával és Martín hetes-értékesítésével gyorsan jelezte a spanyol csapat, hogy komolyabb szándékai vannak ezzel a találkozóval (5. perc: 1-3). Görbicz büntetőinek köszönhetően a győriek gyorsan visszavették a vezetést, az első öt hazai gólból négyet ő szerzett (5-4). Alapvetően is az átlagnál több hétméteres-lehetőséget osztott ki az együttesek között a német bírópáros az összecsapás első negyedében, miközben a zöld-fehérek védekezésében akadtak hiányosságok (13. perc: 5-7).

A bátrabban akciózó Itxakónál a pályára kerülő Sopronyi Anett is betalált, mely a 19. percben már 6-9-es vezetést jelentett a vendégeknek. Karl Erik Böhn időkérése után személyi újítások következtek be a játéktéren, Gros és Lekic és Radicevic is hadba állt. Mire a Győr visszazárkózott volna, Barbosa és Zebic villámgyors kontrái után ismételten távolabbra került az egyenlítés (26. perc: 8-12). Amorim játékba lendülése csapatának is sokat jelentett, ám a így is a spanyoloké lett az első félidő (11-13).

A pauza jót tett a győrieknek, három percnyi játék után már 14-13-at mutatott az eredményjelző. Nagyon oda kellett figyelni a folytatásban is, hiszen az ellenfél továbbra is résen volt, és nagyon dolgozott a számára létfontosságú pontokért (43. perc: 18-18). Nem is engedhetett meg magának olyan helyzetet, hogy akár egy párperces kihagyás miatt is már esélytelenül fusson az eredmény után. A játékrész közepén, kétgólos hátránynál ki is kérte idejét a spanyol trénergárda (20-18).

Sopronyi és Barbosa találataival újra egál volt az állás (48. perc: 20-20). 22-22-ig fej-fej mellett haladt előre a két gárda, majd újra egy Itxako-hullám jött, így az utolsó öt perc sem lehetett sétagalopp a házigazdának (22-24). Az idegesség senkinek sem segített, meg-megremegtek a kezek és a lábak is. Az 58. percben Lekic egyenlített (24-24), de Martín sem akart rontani a büntető-statisztikáján. Az utolsó perc így spanyol vezetéssel nyitott, amire megint Lekic válaszolt. Az utolsó támadás is a vendégeknek jutott, amiből gól már nem született: Barbosa időntúli büntetője a kapufán csattant. Végeredmény: 25-25.

Bár a mérkőzés kezdetekor még matematikailag nem volt biztos a Győri ETO csoportelsősége, a korábban végződő Larvik – FCM csata végeredményével már akár egy vereséggel is elérhette volna ezt a csapat. Innentől kezdve a csoport többi résztvevője számára lesz nagyon fontos jelentősége az utolsó fordulónak.