A negyedik helyen zártak a mieink

2011. július 3. 11:16 © handball.hu

Az ifjúsági Eb bronzmérkőzésének első félidejében jól játszott a magyar válogatott, ám a másodikban csupán négy gólt szerzett, így csak a negyedik helyet szerezte meg. Az aranyérmet az orosz csapat akaszthatta a nyakába.

Ifjúsági Eb, bronzmérkőzés
Magyarország ifjúsági
16 (12)
Norvégia ifjúsági
28 (12)
Brno, Új Vodova Sportcsarnok, 1000 néző
Játékvezetők: Jelena Vujačić, Anđelina Kažanegra (montenegróiak)
Piros lap: Korsós (55. perc)

Népes magyar szurkolósereg előtt kezdődött az ifjúsági Európa-bajnokság bronzmérkőzése. A magyarok jó védekezéssel hat perc elteltével négy góllal elhúztak, miközben a norvégok pedig ellövöldözték a helyzeteiket, s csak a 7. percben lőtték első góljukat (4-1). A norvégok azonban fezárkóztak, majd kiegyenlítettek (13. perc: 4-4), ám a mieink ismét két góllal örvendeztették meg a közönséget (15. perc: 6-4).

A norvégok a 19. perc elejére ismét kiegyenlítettek, majd két perccel később először szerezték meg a vezetést a meccsen (21. perc: 7-8). Három perccel később, amikor a támadások már kevésbé voltak sikeresek, és az ellenfél is elment két góllal, Róth Kálmán kikérte csapata idejét (24. perc: 8-10). Ennek meg is lett az eredménye: kiegyenlítettek a magyar lányok (26. perc: 10-10), sőt, emberelőnybe kerültek. Ezt az emberelőnyt sikerült gólra váltani, majd újabb kiállítást erőszakoltak ki (27. perc: 12-10). Sajnos a norvégok négy emberrel is gólt szereztek, újabb találatot pedig már nem sikerült elérni előnyben (12-11).

A félidő utolsó perce előtt a norvég szakember kérte ki idejét. Az ellenfél támadásából hátrányba került a magyar csapat, és a megítélt büntetőt értékesítették a norvégok. A félidőben: 12-12.

Nem úgy indult a második játékrész, ahogyan az első: a helyzeteket kihagyták a lányok, a norvégok pedig közben kétszer is betaláltak (34. perc: 12-14). A 35. perc elején emberelőnyt kaptunk, ám az ellentámadásnál a mieink is kiállítást kaptak, és újabb két találattal növelte előnyét az ellenfél (37. perc: 12-16). A félidei tízperces szünetet majdnem ugyanennyivel meghosszabító magyarok a 40. percben találtak be újra a kapuba (13-17). A magyar szövetségi kapitány hatgólos hátránynál elégelte meg az eredménytelenségünket, és megpróbálta felrázni a tanítványait (42. perc: 13-19).

Szemerey elkezdett jobban védeni a kapuban, mint ahogyan eddig, ám sajnos a magyar támadásokból sem születtek meg a várva várt gólok (48. perc: 14-20). Az 50. percben szerezték meg a magyarok a második félidő harmadik magyar gólját, és ezzel nagyon nehéz utolsó tíz perc várt a magyarokra (51. perc: 15-22).

A két fáradt csapat közül az ellenfél tudta szaporítani először góljainak számát majd' öt perc elteltével (15-23), így már csak a tisztes helytállás maradt a mieink számára, amelyhez Szemerey újabb védéseivel járult hozzá. Támadásban azonban továbbra is rengeteg hibát vétettek a lányok, a norvégok pedig nem voltak kíméletesek. Végeredmény: 16-28.

A magyar válogatott legjobbjává Kurucz Ivettet választották ezen a mérkőzésen, a norvégoktól Emilie Hegh Arntzen érdemelte ki ezt a címet.

A handball.hu stábja gratulál az Európa-bajnokságon elért negyedik helyezéshez!