5
1
Hétméteresek: 3/2 Hétméteresek: 2/2
Kiállítások: 14 perc Kiállítások: 14 perc

Pörögtek az események már a kezdő sípszótól kezdve: kevesebb, mint hat perc alatt a Fradi úgy tett szert 5-1-es előnyre, hogy különösebben nem is kellett megerőltetnie magát. Vincent edző ekkor időt is kért, hogy jelezze csapatának, mit kéne tennie. Az FTC a védekezésével egyszerűen ellehetetlenítette a franciák támadását, akik nagyon sok hibával játszottak. A hangsúly talán nem is a hibákon volt, hanem hogy az egyik csapat erőből akarta mindazt véghezvinni, amit a másik ésszel (15. perc: 12-6). Már a 16. percben a Toulon trénere kapott kétperces kiállítást, de az ő lelkesedése sem a mezőnyjátékosaira, sem pedig a hálóőreire nem ragadt át (21. perc: 14-9). A 22. percben a francia tréner megkapta a második kétperces büntetését is, amelynek oka egy szintén kétperces kiállítás reklamálása volt, így duplázódott ez az időszak. A népligetieknek elég volt ellenfelük gyenge pontjaira építkezni, és ezzel is magabiztosan hozták az első harminc percet. Félidőben: 19-13.

Habár a második játékrészt emberhátrányban kezdte a fővárosi alakulat, ez különösebb akadályt nem jelentett számára. Amiben előzetesen mindenki csak reménykedett, kezdett beigazolódni: a KEK-negyeddöntő sorsdöntő összecsapása edzőmeccsként funkcionált a zöld-fehérek számára (40. perc: 23-17). A nehezebb szakasz ekkor jött el a házigazdának, de a csapatkapitány Szucsánszki ezúttal is jókor segítette társait. A Toulon a második félidőre sokkal inkább méltó vetélytársa tudott lenni riválisának, mint azt az elsőben tette, de érdemben így sem jött el a pillanat, mikor is felvehette volna Zácsikékkal a kesztyűt (50. perc: 30-23). Mwasesáéknak már az emberfogás sem jelentett áttörést, kétségbeesetten kapkodtak a pályán, mialatt már a Fradi hibáiból sem tudtak építkezni (55. perc: 32-24). Az utolsó percek már csak az örömjátékot jelentették a pályán lévőknek, és a nekik szurkolóknak egyaránt. A franciák pedig teljesen megsemmisülve zárhatták az idei nemzetközi kupasorozatokat. Végeredmény: 37-26.

Az FTC együttese így a KEK küzdelmeiben a legjobb négy csapat közé jutott, és a keddi sorsolást megelőzően már biztos, hogy a svéd Lugi HF és a francia Metz mellett vagy a Rosztov Donnal, vagy pedig a Mar Alicante gárdájával mérheti össze az elődöntőben az erejét.

Elek: A kezünkben van a továbbjutás