Szépen búcsúztak a váci lányok

2010. augusztus 22. 18:13 © handball.hu

A Szabella-kupa utolsó találkozóján a ŽRK Budućnost már tét nélkül mérkőzött meg a házigazda váciakkal. Ennek ellenére biztosan nem bánta meg az az érdeklődő, aki a helyszínen tekintette meg ezt a meccset.

Kiállítások: 0 perc Kiállítások: 4 perc

Kezdeményező kedvvel léptek pályára a váciak, akiknek veszítenivalójuk nem volt már ezen a tornán: bátor lövésekkel kísérleteztek, aminek meg is lett az eredménye (9. perc: 8-5). A Buducnost helyrerántotta védelmét, Radicevic és Radovic felváltva lőtték a gólokat, amiben sok akadály nem hárult eléjük (13. perc: 8-8). Németh András gyorsan tartott a csapatának egy fejmosást, amire kapásból két váci gól született. Az egál körüli állást a jó védekezés is garantálta (22. perc: 14-14). Kindl nemcsak a védősorban dolgozott, hanem második találata már a montenegrói vezetést is meghozta (26. perc. 15-16). Temesék azonnal visszahozták magukat, ám a 17-17-es félidei állásba Kindl szólt közbe. Félidőben: 17-18.

Közel öt percnek kellett eltelnie a szünet után az első podgoricai gólig, miközben a hazaiaknál Pomozi és Vaszari után Tóth és Temes vette be Knezovic kapuját, és így a 38. percben már kétgólos volt csapatuk előnye. Ezt Vaszari toldotta meg még eggyel, amire vendég-időkérés következett (22-19). Temes értékesített hétméteresei nagyon fontosak voltak a fór megtartása szempontjából, sorozatban ötödször nem hagyta ki a kísérletet. A félidő közepéhez érkezve döntetlenen állt a kijelző (24-24).

Két-három gólon állandósult Tóthék előnye ezután, a Buducnostnak viszont nem ez volt a legnagyobb gondja, hanem hogy az 53. percben, 27-25-ös állásnál Milena Knezevic olyan fejsérülést szenvedett, hogy ölben hozták le a pályáról, és percekig még felülni sem bírt. A két játékvezető ténykedését a montenegrói kísérők angol szitokszavai kísérték, melyek ekkor még jobban felerősödtek. Két és fél perccel a vége előtt 28-27-re állt a meccs, ekkor Kindl egyenlített. Tóth szép átlövésgólja után még mindig maradt több mint egy perc. Juhász hárított, Németh András kiabálásért sárga lapot kapott, a podgoricai támadás pedig passzívig húzódott. Viszont nyitott letámadással sem tudtak a vendégek már labdát szerezni így 29-28-as végeredménnyel mégis csak egy győzelemmel búcsúztatta a hazai rendezésű kupát a Vác együttese.