Harmadik helyezett a házigazda

2010. augusztus 14. 18:16 © handball.hu

A Szabella-kupa zárásaként egy igazi ki-ki találkozó várta az érdeklődőket, ahol a Győri ETO-nak az idei BL-elődöntőben őt kiütő Vâlcea ellen ötgólos gólkülönbséget kellett volna ledolgoznia, ám még a szimpla győzelem sem sikerült neki.

Piros lap: Szűcs

Stanca duplájával indult ez a mindenről döntő mérkőzés, amire a győriek szélsői, Orbán és Vérten válaszoltak, majd a fonalat Görbicz húzta tovább, így a 7. percben már a hazaiak vezettek. Látszott, hogy mindkét csapat a presztízs miatt is komolyan veszi ezt a meccset. A románok a tizennegyedik perc végén ragadták először magukhoz a vezetést, sőt a 6-7-et rövidesen 7-10-re alakították. A Győr Bradeanu és Spiridon jóvoltából közelebb kúszott, de mire felocsúdott, már megint három gól volt a hátrány (21. perc: 9-12). A lányok játékán fásultság látszott, hiányzott belőlük a tűz, és az Oltchim rendre kicselezte a védelmet is (28. perc: 10-15). A hosszú-hosszú percekig tartó ETO-gólcsendet Görbicz Anita törte meg, de ő is csak büntetőből. Félidőben: 13-16.

A pauza után nagy megújulásra volt szüksége a vendéglátónak, hanem is a nyolc, de a három gól ledolgozásához mindenképp. A megítélt hétmétereseket Görbicz értékesítette, ez is sokat segített a cél felé vezető úton. A 37. percben, 17-18-nál az egyenlítésért is támadhatott a csapat, de a helyzet kimaradt. Szűcs Gabriella ezúttal nemcsak a védelemben tevékenykedett, hanem góllal is hozzájárult együttese eredményéhez (40. perc: 18-21). A románok védelme ekkor agyon összeállt, a falukról csak úgy pattogtak vissza a labdák, az indításokat pedig könnyebben tudták gólra váltani (43. perc: 18-23). Az ETO megnyitotta védelmét, ez ekkor jó döntésnek bizonyult, és Kovacsics duplájával háromra csökkent a hátrány. Ennél lejjebb azonban bárhogy is próbálták a magyarok, nem tudták tornázni a különbséget, sőt. Az idő előre haladtával már egyre tisztább lett, hogy nemhogy a torna-elsőség, de már a szimpla győzelem is elérhetetlen álom. Innentől már csak egy-egy szép akcióért lelkesedhetett a közönség (55. perc: 24-29). Szűcs Gabit durva szabálytalankodása miatt azonnali piros lappal küldték a játékvezetők a lelátóra, ezt a sétát tapsviharral kísérten tehette meg. A végére felpörögtek a győriek, alig másfél perccel a lefújás előtt kettőre olvadt a hátrányuk (27-29). Spiridon betalált,de az utolsó román támadás után már nem maradt idő a kontrára. Az időntúli hétméterest Özel kihagyta. Végeredmény: 28-29.

Az Oltchim három győzelemmel megérdemelten nyerte meg a kupát, míg a házigazda Győri ETO-nak két vereséggel és egy győzelemmel a harmadik hellyel kell megelégednie.