Vereséggel startoltak a győriek

2010. augusztus 13. 18:00 © handball.hu

A Győri ETO hazai pályán vehet részt az idei első felkészülési tornáján, a Szabella-kupán, ahol elsőként az osztrák Hypo NÖ csapatával méri össze erejét. Az első félidő vendég-vezetése után sajnos a hatvan perc is ezzel zárult.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 4 perc

Valószínűleg sok Győr-szurkolót foglalkoztatott a kérdés, melyik kapusukat is küldi pályára Konkoly Csaba elsőként, illetve, hogy a frissen igazolt Ana Gros helyet kap-e a kezdősorban. A válaszok: Pálingert Katalint, és igen. A mérkőzés első találatát egy ex-ETO-s, Gabi Rotis szerezte, amire az ötödik percben a válasz Gros-tól érkezett. A csapatokat már a találkozó első periódusában folyamatosan figyelmeztetni kellett, ugyanis védekezésben odatették magukat, ami az eredményen is meglátszott, hiszen tíz perc alatt fejenként mindössze két-két gólt tudtak a másik kapujába préselni. A tizenhatodik percben tudta a vendéglátó második ízben magához ragadni a vezetést: Görbicz duplájával 3-4-ről 5-4-re fordított csapata, amit szintén ő egy büntető-értékesítéssel fejelt meg.

Az osztrákoknál Gabi Rotis vitte a prímet, neki a két brazil törzsjátékos, Nascimento és Piedade segített be. Görbicz következő hétmétereséhez az eddig jó védőteljesítményt bemutató Sanko-t Pedersen cserélte, ami jó döntésnek bizonyult az ellenfél részéről. 7-5-ről a 22. percre ismét egálra billentette az állást a Hypo, erre Konkoly Csaba időkéréshez is folyamodott. Piedade nemcsak a falban dolgozott jól, hanem többször labdát is tudott csenni, a lerohanásoknál pedig már csak Pálinger maradt a győriek utolsó szalmaszála. A 26. percben Matuschkowitz találatával már kettővel megléptek az osztrákok, ráadásul mindezt egy 3-0-s sorozattal tették. Piedade lelkesedése továbbra sem lankadt, ráadásul Pálinger hosszú indítását a kapujából szinte félpályáig kifutó Sanko halászta le, így a házigazdáknak már idejük sem maradt a szünetig az egyenlítésre. Félidőben: 9-12.

A második játékrészre Lunde Haraldsen foglalta el helyét a győri kapuban. Ekkor nem kellett olyan sokat várni a találatokra, mint az első tíz percben, és a nagy rohanás az ETO malmára hajtotta a vizet. A 35. percben már egyenlő volt az állás (14-14), majd Gros lövése ért célba, ezzel végre vezetett együttese. Szerencsére ekkor a győri védekezés is egyre áthatolhatatlanabbá vált. Ez azonban nem tartott sokáig: elég volt, hogy a helyzeteket ne tudják értékesíteni Spiridonék, és a 43. percre megint csak döntetlenre állt a csata, és Carrado első találatával már a Hypo vezetett (44. perc: 16-17). A holtpontról újfent Görbicz Anita lendítette volna el társait, de akkor megint ott termett Piedade, ahol kellett.

A hazai drukkerek épphogy csak elkezdhettek örülni az egálnak, mire mindig jött egy osztrák kontra, és a hangok azonnal lecsendesedtek (51. perc: 18-19). Ahogy az egész meccs, úgy annak az utolsó tíz perce is tartogatott még bőven izgalmakat. Nascimento bokája ápolásra szorult, de vissza tudott állni a játékba úgy, hogy el se kellett hagynia a pályát. Az 54. percben már három volt a Hypo-fór (19-22), mialatt a hazai támadások eredménytelenül zárultak rövidre. Nascimento büntetőt lőtt, majd az ETO Amorim gólja után el kellett, hogy szenvedje Spiridon kétperces kiállítását, mindezt 20-23-nál. Hátrányból ismét Amorim talált be, de sajnos Nascimento újra jókor volt jó helyen. Az utolsó két percben háromgólos hátrányt kellett volna lefaragni. Haraldsen többedik bravúrjával segítette társait, de ez ekkor már nem sokat jelentett. Végeredmény: 22-24.

Az előző mérkőzésen:
SYMA Váci NKSECS Oltchim Rm. Vâlcea 23-27 (12-14)