Egy nagy hajrával nyert a Vâlcea

2010. augusztus 14. 10:36 © handball.hu

A Szabella-kupa második játéknapjának nyitómeccsén a Hypo NÖ vette fel a kesztyűt az BL-döntős Vâlceával. Egy félidő után mindössze egy góllal maradnak el az osztrákok az ellenfelüktől.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 6 perc

A találkozó első negyedórájában úgy tűnt, Nascimento egymaga vette fel a kesztyűt az ellenféllel: az osztrákok első hét góljából hatot tudhatott a magáénak, és rajta kívül is csak honfitársa, Dani Piedade vette be TalidaTolnai kapuját. A románok folyamatosan lépéselőnyben voltak, amiatt is, hogy jobb százalékkal értékesítették helyzeteiket. A huszadik perc hozta meg a Hypo számára 1-0 után az első vezetést, ekkor 10-9-et mutatott az eredményjelző. Az Oltchim Maier vezetésével fordított, 11-13 is volt az állás, de a Hypo újra kiegyenlített, ehhez a tegnai játéknapon is jeleskedő Piedade tett hozzá sokat. A félidőre mégis eggyel a Vâlcea vezetett (13-14).

A folytatásban az osztrákok nem tudtak megújulni, így továbbra is csak az eredmény után futás maradt nekik osztályrészül. A román együttesben az eddig nem túl jelentős szerepet vállaló Stanca talált magára, és a régebbi generációt képviselő Lua is fontos szerepet vállalt csapata sikeréből. 21-24-ig még nyitottnak tekinthettük a harcot, ám onnantól mintha lehúzták volna a rolót Talida Tolnai kapuján, ezt egyedül az utolsó másodpercekben Stefanie Kaiser tudta megtörni egy megítélt büntetőből. Végeredmény: 22-29.

Kovács Ferenc: Elégedett voltam a látottakkal, mert tisztában voltunk azzal, hogy a tegnapi mérkőzés sokkal többet vett ki belőlünk, mint a Valceából. Azt is tudtuk, hogy nekik tizennyolc játékosuk van, és pihentebb embereket tudnak ma harcba dobni. Nálunk hét-nyolc rutinos ember van, a többi igen fiatal, akiket pár percre be lehet tenni. 45-50 percig ott voltunk velük partiban, a végén pedig egyértelműen kijött, hogy már nem volt erőnk.
Kovács Péter: A végére felőröltük az ellenfelet, de jó játékról nem lehet beszélni. Sok bosszantó hibát vétettünk, főleg az első félidőben. A Hypo a jól begyakorolt játékával eredményes tudott lenni, nekünk pedig nem szabadott volna ezt ennyiszer "megenni". Visszaköszöntek az edzéseken is látott hiányosságaink.

Az előző mérkőzéseken:
Győri Audi ETO KCHypo NÖ 22-24 (9-12)
SYMA Váci NKSECS Oltchim Rm. Vâlcea 23-27 (12-14)