A Loki ellen sem jött össze a Vácnak

2010. augusztus 22. 11:52 © handball.hu

A Szabella-kupa negyedik mérkőzésén a mínusz hét góllal álló DVSC a hatgólos hátránnyal a tabella harmadik helyét elfoglaló Vác ellen szerepelt. Egy izzadságos találkozó után a házigazda az utolsó helyről várja a záró meccset.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 10 perc

Az első percekben a hazaiaknak jött ki jobban a lépés, ami a pörgősebb támadás-vezetésüknek is volt köszönhető (5. perc: 4-2). A Loki több akcióját is belemenésnek ítélték meg a bírók, ráadásul Herr is tudta, hogyan helyezkedjen a ziccereknél (10. perc: 7-4). Elöl viszont sok problémája akadt Németh Andrásnak, jöttek a pontatlan passzok és a blokkban landoló lövések. A 13. percben ki is kérte a mester az idejét, ami után két gyors góllal elhúzott csapata (9-6). Több lehetősége ebben a harminc percben nem maradt, pedig jócskán szükség lett volna rá, hiszen a 17. percben 9-9-re egyenlített Bogdanovics. A két együttes nem tudásban, inkább az elkeseredett, szenvedéssel teli görcsös kényszer-kézilabdázásban vette fel egymással a kesztyűt. Nem a játék öröme, hanem az erőlködés látszott az arcokon, és hiányoztak a szép egyéni akciók és az ötletesség (26. perc: 14-13). Köstner Vilmos folyamatosan hajtásra, nagyobb iramra szólította fel alakulatát, de annak nem sikerült feljebb váltani. A félidőt hajszálnyival, két góllal, 16-14-re a vendéglátó hozta.

A trénereknek a szusszanásnyi pauza után is bőven maradt idegeskednivalója. Ha az ő kiabálási versenyüket nézzük, ekkor Köstner Vilmos állt nyerésre, a csapata pedig a 42. percben már vezetésre (18-19). A Vác teljesen megnyitott védekezéssel igyekezte távolabb tolni a Loki támadóit a kapujától, míg a Debrecen úgyszintén ehhez a módszerhez folyamodott. Egy jó ideig úgy festett, hogy Temeséknek csak a kapaszkodás marad, ám az 50. percre a nagy rohanásban átvették a vezetést (24-23). A vendégek sem hagyták magukat, Sopronyival az élen nem hagyták magukat lerázni (52. perc: 25-26). Ahogy a csapatok nem jutottak dűlőre egymással, úgy szaporodott a mellékesemények sora is a csarnokban. Németh András sárga lapos figyelmeztetést kapott, a szurkolók felállva, kiabálva próbálták bizonygatni az igazukat a bírópáros felé. Az 58. percben Bogdanovics találata már háromgólos debreceni vezetést jelentett (27-30), ami az eddig eltelt időben mutatott játék képe alapján a váciak legújabb vereségét is jelezte. Nem kellett nagy jóstehetség ehhez, és végül, ha csak két góllal is, de nyert a DVSC. Végeredmény: 28-30.

Köstner Vilmos: A félidők végjátékában talán egy-egy fokkal jobban kézilabdáztunk, mint tegnap, de az ezen kívüli időszakok a Podgorica ellen jobban tetszettek. Rengeteg ziccert hagytunk ki, ami megnehezítette a dolgunkat, és nem volt olyan folyamatos a játék, mint szerettük volna. Még minden képlékeny, a Vác sincs igazán formában, és mi is gyengébbek vagyunk, mint szeretnénk. A hat hét munkája elég mély nyomokat hagyott a csapatban, több a hiba, ami egyértelműen a fáradtság számlájára írható. Még két hét van a bajnoki nyitányig, remélem, hogy ezalatt tudunk olyan munkát végezni, ami szellemileg és fizikálisan is dinamikusabbá teszi a csapatot.