Plusz hat a Fradinak

2010. augusztus 21. 18:21 © handball.hu

A vendéglátó Vác együttese a Ferencváros ellen játszotta az első mérkőzését a Szabella-kupán. A múlt heti győri vereségeket követően most hazai pályán is kikaptak a váciak, a Fradi ezúttal hattal volt jobb náluk.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 14 perc
Piros lap: Tápai (azonnali)Piros lap: Deáki (azonnali)

A vendég Ferencváros csapatában nem szerepel a hétvégi tornán Balogh Barbara, akinek edzésen szakadt be a vádlijában egy izom.

Jó hamar felpörögtek a csapatok, zsinórban potyogtak a gólok, miközben hol az egyik, hol a másik félnél volt az előny (6. perc: 4-3). Tóth igazi vezéregyéniséghez méltóan kapta hátára már a legelején az alakulatát, és főként átlövésekből gyűltek a váci gólok, miközben a Fradinál a posztok között nagyobb volt a találati eloszlás (15. perc: 8-9). Mindkét térfélen viszonylag korán kapuscseréhez folyamodtak a trénerek: Abramovicsot Pastrovics, míg Herrt Juhász váltotta. 10-12-es Fradi-vezetésnél a kapura törő Tóth ellen elkövetett szabálytalanságért Deákit azonnali piros lapért kiállították, míg a reklamáló Tomorinak kétperces büntetés lett a „jutalma”.

A kettős előnyt jól használta ki a Vác: Uhraková és Baross jóvoltából egyenlített. A Fradi ugyanezen idő alatt is támadó szellemben játszott, és Szucsánszki be is talált (23. perc: 12-13). Temesék Baross találatával egyenlítettek ugyan, de csakhamar újra kétgólos hátrányból kellett kapaszkodniuk. 14-16-nál Pastrovics kifogta Tóth büntetőjét, és a másik oldalon Szamoránsky belőtte az ötödik gólját. Rögtön ezután Tóth újabb hétmétereshez állt oda, Pastrovics viszont újra túljárt a mezőnyjátékos eszén. Szamoránsky az utolsó másodpercekben megszerezte az FTC-nek a négygólos előnyt jelentő találatot. Félidőben: 14-18.

A szünet utáni első öt perc nem hozott érdemi fordulatot a meccsen. Ezután felpörögtek az események: a váciak három, majd kettő gólra zárkóztak, a népligetiek kettős emberhátrányba kerültek, Temes belőtt hetese után pedig már csak egyre olvadt a házigazda hátránya (39. perc: 21-22). A 40. percben Uhraková egyenlített. A Fradinál már Elek Gábor is „besárgult”, de csapata visszaszerezte az előnyét. Vaszari duplája hatására újra volt minek örülniük a váci szurkolóknak. A mérleg folyamatosan így billegett, de a Vác oldalára nem tudott dőlni (47. perc: 25-28). A játszma már nemcsak a pályán zajlott, hanem a játékvezetők és a lelátón ülő nézők között is.

Tomori a második félidőre találta meg igazán a lövőkezét, már a nyolcadik találata kerülhetett a jegyzőkönyvbe, és gyanítani lehetett, hogy nem áll meg ennyinél (50. perc: 25-31). A múlt heti győri tornán elszenvedett három vereséget követően a váciaknak lassan meg kellett barátkozniuk a következő pont nélkül zárt mérkőzés gondolatával is. Emellett az 53. percben Tápai Szabina számára is felvillant az azonnali piros lap. Kovacsicz Mónika is futószalagon gyártotta a gólokat, így csapatának nem kellett tartani attól, hogy vért kell izzadnia az utolsó percekben (57. perc: 29-34). 2-3-ra az utolsó szakaszt is megnyerte a Ferencváros. Végeredmény: 31-37.

Elek Gábor: Ez a hét nem úgy sikerült a felkészülésünkben, ahogy azt szerettük volna. A Vác ellen az első félidőben nagyon lassan játszottunk, amin a második játékrészben tudtunk átlendülni, akkor már elég jó teljesítményt nyújtottunk. Tomori Zsuzsa második félidei feljavulása döntötte el a mérkőzést. Óriási fegyvertény, hogy két ilyen kapussal rendelkezünk, mert iszonyú jól tudják egymást segíteni. A fiatalok, Németh Csilla és Mohácsik Marcsi behozatala a védekezésben nagyon sokat lendített rajtunk.