Majdnem fel lehetett állni

2009. december 7. 13:44 © handball.hu

A magyar nőikézilabda-válogatott Románia elleni csoportmeccsén egyelőre nem sikerült kiharcolni a továbbjutást érő pontokat. A kedvező rajt után igencsak kedvezőtlenül alakult a találkozó, két negatív hullám eldöntött mindent.

TV: DigiSport – élő
Internet: DigiSport és www.bet365.com (regisztrációval), DigiSport stream (regisztráció nélkül)

A találkozó eredményeinek alakulását a handball.hu-n is ÉLŐben követhetitek!

A mérkőzést megelőzően a handball.hu-val Marczinka Zoltán, csapatunk edzője osztotta meg gondolatait:
"Nyitott védekezéssel indítjuk a találkozót, hiszen a románok két beállója, Manea és Stanca kapcsolata kiváló az átlövőikkel. Románia lehet, hogy szintén nyitott védelmet, 4+2-es formációt alkalmaz majd. Neaguról nem tudunk sokat, nem láttuk sokat játszani, lehet, hogy ez a vállsérülésével kapcsolatos, remélem, nem lep majd meg minket a mai mérkőzésen. Gyors indításokkal készültünk, hiszen Amariei és Stanca lassúnak tűnik. Vérten helyett Bódi lesz az indulóemberünk. Ellenfelünk legjobb kapusát, Paula Ungureanut külön videókról elemeztük, úgy tűnik, alul szinte minden labdát fog, felül azonban sebezhető."

Mindkét oldalon kihagyott helyzetekkel kezdődött a harc, a mieink előretolt védekezése jól működött, és Vadineanu hetese is kimaradt. Szucsánszki hatodik percben lőtt gólja törte meg a csendet, a következő perceket viszont nélküle kellett eltölteni. Ám csapatunk az első emberhátrány nem sínylette meg (10. perc: 2-4), bezzeg a másodikat… (13. perc: 5-4). Az ellenfél sajnos ügyesen építkezett a hibáinkra, ami a rossz passzok esetén nem is volt olyan nehéz feladat. Ungureanu gyenge pontjait, melyekről a találkozót megelőzően Marczinka Zoltán beszélt, nem sikerült kihasználni, mint ahogy Stanca betörései ellen is esélytelenek voltak lányaink (19. perc: 10-6; 23. perc: 12-6).

A helyzetet nem könnyítette meg, hogy szinte folyamatosan kevesebb emberünk volt pályán, mint a riválisnak. A lerohanás-gólok is hiányoztak, de csak a mi oldalunkon. Tóth után Zácsik is kihagyta a büntetőt (27. perc: 13-7), ráadásul a támadásoknál is egyre bizonytalanabbá váltak a magyar játékosok, akik a másikra próbálták továbbtolni a kapura dobás felelősségét. A végére Fiera jóvoltából még egy megsemmisítő gól is becsúszott. Félidőben: 16-7.

A pihenőből visszatérve a válogatottunk 5-1-es védekezéssel folytatta a játékot. A büntetőkkel továbbra sem volt szerencsénk, akcióban viszont az eddigi összkép javult Bulath és Tóth Tímea által. A románok dekoncentráltnak tűntek, így meg lehetett kezdeni a felzárkózást, ami nem is akárhogyan ment (43. perc: 20-18). A hosszú román gólcsendet Lecusanu nyolcadik találata törte meg. Szabó kiállítása nagyon nem jött jókor, de Bulath hátrányból is eredményes tudott lenni (48. perc: 23-21). Lecusanuék újból magukhoz tértek, ebben a fázisban pedig megint az lett volna a feladat, hogy tűzközelben maradjon a csapat, de ez sajnos nem akart összejönni (55. perc: 29-23). A minimálisra olvasztott hátrány megint csak nőtt, a végén pedig így az összképileg kiegyensúlyozottabb játékot játszó együttes hagyhatta el egy szép győzelemmel a háta mögött a pályát. Végeredmény: 31-25.

A magyar lányoknak nem szabad keseregni az ezen az estén történteken: a holnapi pihenőnap után szerdán az eddig csoportelső Norvégia, majd a zárófordulóban csütörtökön Japán vár rájuk, ahol helyt kell állni. Románia válogatottja pedig a pályáról való levonulás előtt összeölelkezve énekelt a középdöntőbe jutás örömére.