Ardean Elisei megsérült

2009. november 1. 18:39 © handball.hu

Az Oltchim gond nélkül győzte le a Zvezdát a Bajnokok Ligája e heti utolsó meccsén. A mérkőzés első félidejében Ardean Elisei súlyosnak látszó térdsérülést szenvedett, és nem folytatta a meccset.

Râmnicu Vâlcea, Traian Sportcsarnok, 2000 néző
Játékvezetők: Václav Kohout, Petr Novák (csehek)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 8 perc
A mérkőzés elején sikerült elhúznia az Otchimnak, sőt, Trefilov a kilencedik percben időt kért (7-4), majd rögtön pihenőt adott Szuszlinának. Ramona Maier sok labdát kapott a jobbszélen, és ezeket többnyire értékesítette is, de a Zvezda elővette Andrjusinát, aki háromszor talált be. Kilenc perc alatt feljöttek az oroszok, így Radu Voinának kellett időt kérnie a 17. percben (10-9).

A románok rendezték soraikat, ám elkövetkezett az újabb balszerencse: Valentina Ardean Elisei újabb gólja után rosszul ért talajt, és térdsérülést szenvedett; úgy kellett letámogatni a pályáról. Andrjusina, Poljonova és Vjahirjeva megállt a gólgyártásban, így az első harminc percet kétgólos előnneyl zárta az Oltchim (18-16).

Térfélcsere után Neagu villogott az egyik oldalon, a másikon pedig csak Poljonova említhető, aki az egyébként kiváló mai napot kifogó Ungureanu ellen értékesítette a büntetőit. Az Ardean Elisei helyett pályára kerülő Puşcaşu szépen oldotta meg feladatát, ám arról, hogy a különbség nem sokkal nőtt a mérkőzés végére, egyértelműen a román kapus, valamint Szuszlina tehetett, akik parádés védéseket mutattak be az utolsó percekben.

A végeredmény 31-27 lett, szombaton az Itxakót fogadja a Zvezda, vasárnap magyar idő szerint 18 órakor pedig a Győri ETO látogat Râmnicu Vâlceába.